Jeho exkluzívne vína vyhrávajú súťaže v Paríži. Na fľašu za 3 eurá môžeš zabudnúť
56:44

Jeho exkluzívne vína vyhrávajú súťaže v Paríži. Na fľašu za 3 eurá môžeš zabudnúť

06.09.2020

Martin Pomfy je slovenský vinár spod Malých Karpát a víno robí pod značkou Mavín. Jeho vína ako jediné zo slovenska prešli celosvetovo uznávaným hodnotením inštitútu Master of Wine a dostali nadpriemerné hodnotenie. Pravidelne boduje aj na súťažiach v Paríži, no medailové nálepky si na fľaše odmieta nalepiť. Martin vraví, že je rozdiel, ak je niekto vinár a ak je vinár aj vinohradník. Kvalitné víno sa rodí vo vinici a vyžaduje si veľa práce a znalostí. On sám sa učil 15 rokov a to často metódou pokus omyl. Dnes robí exkluzívne vína bez použitia chemických a enologických prípravkov.  Slovensko v podpore vinárov zaostáva a aj preto si Slováci radšej kúpia lacné víno z Argentíny. Nekalé praktiky fungujú aj na domácej scéne a predpokladá sa, že 75% slovenského vína ani nie je zo Slovenska. Ako sa to dá zmeniť ti povie Martin Pomfy z vinárstva Mavín. Príjemné počúvanie

Podcast Startitup podcasty je vložený na túto stránku z otvoreného informačného zdroja RSS. Všetky informácie, texty, predmety ochrany a ďalšie metadáta z informačného zdroja RSS sú majetkom autora podcastu a nie sú vlastníctvom prevádzkovateľa Podmaz, ktorý ani nevytvára ani nezodpovedá za ich obsah podcastov. Ak máš za to, že podcast porušuje práva iných osôb alebo pravidlá Podmaz, môžeš nahlásiť obsah. Ak je toto tvoj podcast a chceš získať kontrolu nad týmto profilom klikni sem.

×
Náš web používa cookies, ktoré sú potrebné pre správne fungovanie a skvalitňovanie jeho služieb, bez osobnej identifikácie jednotlivých používateľov. Pri používaní nášho webu však môžu naši partneri využívať cookies, ktoré sú personalizované, ale iba v prípade ak ste im už takýto súhlas udelili. Chcem vedieť viac.