Expert na životné prostredie: Chemické znečistenie roky ohrozuje zdravie Slovákov. Odstránenie bude stáť stovky miliónov

22.07.2020

Je Istrochem jedinou hrozbou a ako je možné, že sa o znečistení dozvedáme až po 10 rokoch? O téme závažných environmentálnych záťaží rozpráva Norbert Kurilla. Pracoval ako štátny tajomník Ministerstva životné prostredia SR a v súčasnosti je poradca pani prezidentky Čapútovej v oblasti životného prostredia a energetiky.  Istrochem, Vrakúnska skládka či Strážske patria k najhorším environmentálnym záťažiam. Kontaminácia chemickými látkami z priemyselnej výroby je v mnohých prípadoch pozosatkom bývalého režimu, no aj súčasnou je zapríčinená nedbalosťou firiem a neefektívnou kontrolou zo strany štátu. Čo vlastne v pôde máme a ako je to s pitnou vodou?  Sanácia znečistených územý je náročný a drahý proces. Koľko by Slovensko potrebovalo, aby odstránilo len tie najakútnejšie a najväčšie environmentálne hrozby? So súčasným rozpočtom a legislatívou to nebude jednoduchý proces. Príjemné počúvanie.

Podcast Startitup podcasty je vložený na túto stránku z otvoreného informačného zdroja RSS. Všetky informácie, texty, predmety ochrany a ďalšie metadáta z informačného zdroja RSS sú majetkom autora podcastu a nie sú vlastníctvom prevádzkovateľa Podmaz, ktorý ani nevytvára ani nezodpovedá za ich obsah podcastov. Ak máš za to, že podcast porušuje práva iných osôb alebo pravidlá Podmaz, môžeš nahlásiť obsah. Ak je toto tvoj podcast a chceš získať kontrolu nad týmto profilom klikni sem.

×
Náš web používa cookies, ktoré sú potrebné pre správne fungovanie a skvalitňovanie jeho služieb, bez osobnej identifikácie jednotlivých používateľov. Pri používaní nášho webu však môžu naši partneri využívať cookies, ktoré sú personalizované, ale iba v prípade ak ste im už takýto súhlas udelili. Chcem vedieť viac.
OK