[Diskusný Klub] Pedagogička z Moskvy: Rusom nevadí, že politici žijú ako králi
13:28

[Diskusný Klub] Pedagogička z Moskvy: Rusom nevadí, že politici žijú ako králi

02.02.2021

Hosťom rozhovoru je ruská pedagogička žijúca v Moskve Fimushina Anastasia. Rozprávali sme sa o aktuálnej situácii v Rusku, ktorá zahŕňa politický súboj. Na jednej strane súčasný prezident Ruskej federácie Vladimír Putin, na druhej strane Putinov kritik, právnik a politický aktivista Alexej Navaľnyj. Výsledkom Navaľného aktivít a kritiky korupcie sú protesty, ktoré sa rozšírili po celom Rusku. Ako celý tento konflikt vníma Anastasia a preč už na protesty nechodí?  Hovorili sme aj o ruskej mentalite. Vraví, že Rusi už neveria žiadnym politikom. Na druhej strane však prevláda názor, že samotným Rusom nevadí, že politici si žijú ako králi. Dodáva, že nikto nechce, aby vysoký štátni funkcionári chodili do práce metrom alebo na bicykli, ako to môžeme vidieť v niektorých štátoch Európy.  Bol to práve Navaľnyj, ktorý natočil dokument o údajnom utajenom Putinovom luxusnom sídle na brehu Čierneho mora. Obyvateľka Moskvy Anastasia však vraví, že nikoho vlastne neprekvapilo, že má Putin takýto palác. Aká je situácia v Rusku a môže svet očakávať v najbližšom čase výrazné zmeny?  To všetko a oveľa viac sa dozvieš v Startitup Diskusnom Klube so Šimonom Žďárským.

Podcast Startitup podcasty je vložený na túto stránku z otvoreného informačného zdroja RSS. Všetky informácie, texty, predmety ochrany a ďalšie metadáta z informačného zdroja RSS sú majetkom autora podcastu a nie sú vlastníctvom prevádzkovateľa Podmaz, ktorý ani nevytvára ani nezodpovedá za ich obsah podcastov. Ak máš za to, že podcast porušuje práva iných osôb alebo pravidlá Podmaz, môžeš nahlásiť obsah. Ak je toto tvoj podcast a chceš získať kontrolu nad týmto profilom klikni sem.

×
Náš web používa cookies, ktoré sú potrebné pre správne fungovanie a skvalitňovanie jeho služieb, bez osobnej identifikácie jednotlivých používateľov. Pri používaní nášho webu však môžu naši partneri využívať cookies, ktoré sú personalizované, ale iba v prípade ak ste im už takýto súhlas udelili. Chcem vedieť viac.