Obrovský úspech z Oravy: Patrí k podnikateľskej špičke, peniaze ale nerieši. Prvoradí sú zamestnanci

19.06.2020

Hosťom nášho podcastu je Juraj Habovštiak, spolumajiteľ, zakladateľ a konateľ spoločnosti MTS z Oravy. Juraj zároveň získal prestížne ocenenie EY Podnikateľ roka a reprezentoval Slovensko na svetovom finále.  Čím je firma z obce Krivá taká výnimočná? Venuje sa automatizácií a na mieru šitým inovatívnym a moderným technológiám. Juraj zakladal firmu v 90 rokoch a hovorí, že vtedy bola naozaj absurdná doba a niektorí vďaka známostiam a podplácaniu poriadne zbohatli. On však firmu budoval na hodnotách a po vyše dvoch desaťročiach tvorí takmer 5 miliónový zisk. O peniaze mu však nikdy nešlo, na prvom mieste má svojich zamestnancov.  EY Podnikateľ roka, za rok 2019, opiera vedenie firmy o tri základné body. Výsledkom je, že nezadáva KPI ani nerobí veľke plány výkonnosti, no firma je napriek tomu efektívna a poriadne zarába. Ako vidí Juraj Habovštiak svet podnikania a prečo je spokojný na Orave, aj keď je tam infraštruktúra dopravy nedostačujúca? Príjemné počúvanie.

Tento rozhovor vznikol aj vďaka EY Podnikateľ roka

Podcast Startitup podcasty je vložený na túto stránku z otvoreného informačného zdroja RSS. Všetky informácie, texty, predmety ochrany a ďalšie metadáta z informačného zdroja RSS sú majetkom autora podcastu a nie sú vlastníctvom prevádzkovateľa Podmaz, ktorý ani nevytvára ani nezodpovedá za ich obsah podcastov. Ak máš za to, že podcast porušuje práva iných osôb alebo pravidlá Podmaz, môžeš nahlásiť obsah. Ak je toto tvoj podcast a chceš získať kontrolu nad týmto profilom klikni sem.

×
Náš web používa cookies, ktoré sú potrebné pre správne fungovanie a skvalitňovanie jeho služieb, bez osobnej identifikácie jednotlivých používateľov. Pri používaní nášho webu však môžu naši partneri využívať cookies, ktoré sú personalizované, ale iba v prípade ak ste im už takýto súhlas udelili. Chcem vedieť viac.
OK