[Diskusný Klub] Bošňák z Dáta bez pátosu: Výnimky sú cesta do pekla! Treba tvrdý lockdown na pár týždňov
27:33

[Diskusný Klub] Bošňák z Dáta bez pátosu: Výnimky sú cesta do pekla! Treba tvrdý lockdown na pár týždňov

22.01.2021

Hosťom rozhovoru je dátový analytik a matematik Ivan Bošňák. Jeho prognózy, založené na analýzach dát, sa stali cenným zdrojom informácií pre zainteresované strany aj verejnosť. Je spoluautorom platformy Dáta bez pátosu.  Rozprávali sme sa o celoplošnom testovaní a význame izolácie počas pandémie. Bošňák vraví, že by sme mali posilniť PCR testovanie a trasovanie. Zamerať by sa štát mal najmä na mobilných občanov aj pri antigénovom testovaní. Sám priznáva, že radšej bude v izolácií. On sám hovorí, že tvrdý lockdown je potrebný. Výsledky uvidíme až o 2 mesiace.  Ako sú na tom podľa dát ostatné krajiny a ako sa im darí z pandémiou korona vírusu zápasiť? Aký je maximálny denný prírastok, kedy by sme mohli začať s uvoľňovaním opatrení? Ivan Bošňák prezradil aj svoj názor, či plánuje po útokoch pokračovať v občianskej iniciatíve. To všetko o veľa viac sa dozvieš v Startitup Diskusnom klube so Šimonom Žďárským.

Podcast Startitup podcasty je vložený na túto stránku z otvoreného informačného zdroja RSS. Všetky informácie, texty, predmety ochrany a ďalšie metadáta z informačného zdroja RSS sú majetkom autora podcastu a nie sú vlastníctvom prevádzkovateľa Podmaz, ktorý ani nevytvára ani nezodpovedá za ich obsah podcastov. Ak máš za to, že podcast porušuje práva iných osôb alebo pravidlá Podmaz, môžeš nahlásiť obsah. Ak je toto tvoj podcast a chceš získať kontrolu nad týmto profilom klikni sem.

×
Náš web používa cookies, ktoré sú potrebné pre správne fungovanie a skvalitňovanie jeho služieb, bez osobnej identifikácie jednotlivých používateľov. Pri používaní nášho webu však môžu naši partneri využívať cookies, ktoré sú personalizované, ale iba v prípade ak ste im už takýto súhlas udelili. Chcem vedieť viac.