[ZmUPované] Slovenka Ivana je najlepšou tatérkou sveta. Jej tvorba prepisuje históriu moderného umenia
55:54

[ZmUPované] Slovenka Ivana je najlepšou tatérkou sveta. Jej tvorba prepisuje históriu moderného umenia

18.04.2021

Hosťkou rozhovoru je rodená Slovenka a jedna z najlepších tatériek sveta, Ivana Beláková. Je to jediná žena tatérka na svete, ktorej tetovanie uznali umeleckí kritici známeho Múzea súčasného umenia v Ríme za súčasné výtvarné umenie. Medzi jej klientov patria Chris Brown či Rita Ora a ďalšie svetové celebrity. Ivana hovorí, že niektoré celebrity prestala tetovať, aby si chránila mentálne zdravie. Ivana vraví, že v USA predsudky voči tetovaniu nie sú, kreatívne umenie na koži tu nosia právnici aj doktori. Jej cenník začína na 5 000 dolároch a cena za celú prácu ide bežne aj cez 50-tisíc. V čom spočíva umenie tetovania a kto zvláda bolesť lepšie, muži alebo ženy? To všetko a oveľa viac ti prináša podcast ZmUPované. Inšpiruj sa!

Podcast Startitup podcasty je vložený na túto stránku z otvoreného informačného zdroja RSS. Všetky informácie, texty, predmety ochrany a ďalšie metadáta z informačného zdroja RSS sú majetkom autora podcastu a nie sú vlastníctvom prevádzkovateľa Podmaz, ktorý ani nevytvára ani nezodpovedá za ich obsah podcastov. Ak máš za to, že podcast porušuje práva iných osôb alebo pravidlá Podmaz, môžeš nahlásiť obsah. Ak je toto tvoj podcast a chceš získať kontrolu nad týmto profilom klikni sem.

×
Náš web používa cookies, ktoré sú potrebné pre správne fungovanie a skvalitňovanie jeho služieb, bez osobnej identifikácie jednotlivých používateľov. Pri používaní nášho webu však môžu naši partneri využívať cookies, ktoré sú personalizované, ale iba v prípade ak ste im už takýto súhlas udelili. Chcem vedieť viac.