Futurista Spano: Umelá inteligencia môže byť hrozbou, scény z akčných filmov však nečakaj

12.08.2020

V tomto podcaste ti počítačový vedec a futurista Martina Spano rozpráva o umelej inteligencii a kedy približne bude možno taká, akú ju poznáme zo scify filmov. Môže sa obrátiť proti človeku? Martin hovorí, že v najbližších desaťročiach nám nič nehrozí. Súčasná technológia jednoducho nestačí. Ako ale umelá inteligencia nahradí ľudskú prácu?  Témou rozhovoru sú aj rôzne biotechnologické vylepšenia nášho  tela, ako aj prípadný upload ľudskej mysle do počítača. Aj keď by si to Martin veľmi prial, jeho časový odhad, kedy budeme niečoho takého schopní, ťa prekvapí.  Čo by ľudia robili a ako by vyzeral svet bez strojového učenia a "umelej inteligencie", ktorá nám denne zjednodušuje život? Aké nové technológie má budúcnosť pripravené a kam to celé povedie? Viac sa dozvieš v tomto podcaste. Príjemné počúvanie.

Podcast Startitup podcasty je vložený na túto stránku z otvoreného informačného zdroja RSS. Všetky informácie, texty, predmety ochrany a ďalšie metadáta z informačného zdroja RSS sú majetkom autora podcastu a nie sú vlastníctvom prevádzkovateľa Podmaz, ktorý ani nevytvára ani nezodpovedá za ich obsah podcastov. Ak máš za to, že podcast porušuje práva iných osôb alebo pravidlá Podmaz, môžeš nahlásiť obsah. Ak je toto tvoj podcast a chceš získať kontrolu nad týmto profilom klikni sem.

×
Náš web používa cookies, ktoré sú potrebné pre správne fungovanie a skvalitňovanie jeho služieb, bez osobnej identifikácie jednotlivých používateľov. Pri používaní nášho webu však môžu naši partneri využívať cookies, ktoré sú personalizované, ale iba v prípade ak ste im už takýto súhlas udelili. Chcem vedieť viac.
OK