Juraj Karpiš: Držím palce ľuďom, čo majú v Bitcoine celý majetok
30:41

Juraj Karpiš: Držím palce ľuďom, čo majú v Bitcoine celý majetok

24.03.2021

Hosťom rozhovoru je spoluzakladateľ a analytik INESS – Inštitút ekonomických a spoločenských analýz a autor knihy Zlé peniaze a Ako na Zlato, Juraj Karpiš. Veľkou témou je dnes Bitcoin, ktorý dosiahol nové maximá. Juraj Karpiš hovorí o zlate na internete ale aj o tom, že sa stále jedná o špekuláciu. On sám si Bitcoin kúpil, ale predať sa ho nechystá. Dúfa, že porastie ale nepredá ho, či skončí na nule alebo bude mať hodnotu milión. Prečo je Bitcoin zaujímavá alternatíva k peniazom, kto ho riadi a aké dôsledky má to, že Bitcoin nakupujú už aj veľké firmy ako a podnikatelia ako Elon Musk? Ako sa k decentralizovanému platobnému systému stavajú štáty? Slovensko a Česko mohlo na kryptosystémoch zarobiť, ale podľa Karpiša sa zákon priklonil proti kryptomenám. Aká je jeho budúcnosť a ako by si mal mať rozložené portfólio a prečo je dobré mať časť majetku v skutočnom zlate? To všetko ti prináša Startitup Diskusný Klub.

Startitup Diskusný klub ti prináša KROS Fakturácia. Nové online riešenie nielen pre podnikateľov.

Podcast Startitup Diskusný Klub je vložený na túto stránku z otvoreného informačného zdroja RSS. Všetky informácie, texty, predmety ochrany a ďalšie metadáta z informačného zdroja RSS sú majetkom autora podcastu a nie sú vlastníctvom prevádzkovateľa Podmaz, ktorý ani nevytvára ani nezodpovedá za ich obsah podcastov. Ak máš za to, že podcast porušuje práva iných osôb alebo pravidlá Podmaz, môžeš nahlásiť obsah. Ak je toto tvoj podcast a chceš získať kontrolu nad týmto profilom klikni sem.

×
Náš web používa cookies, ktoré sú potrebné pre správne fungovanie a skvalitňovanie jeho služieb, bez osobnej identifikácie jednotlivých používateľov. Pri používaní nášho webu však môžu naši partneri využívať cookies, ktoré sú personalizované, ale iba v prípade ak ste im už takýto súhlas udelili. Chcem vedieť viac.