Viac ako 20 000 študentov žiada zrušiť maturitu, hovorí aktivista Dávid o virálnej petícii
25:41

Viac ako 20 000 študentov žiada zrušiť maturitu, hovorí aktivista Dávid o virálnej petícii

16.02.2021

Hosťom rozhovoru je Dávid Magdoško, študent, maturant a aktivista v oblasti vzdelávania. Rozprávame sa o petícii študentov za zrušenie maturity 2021. Vychádza z problémov spojených s dištančnou výučbou. Ako to vidia samotní študenti a ako pedagógovia? Hlavným problémom je nedostupnosť počítačov či internetu v niektorých rodinách či ich využívanie viacerými členmi rodiny. Počas online vyučovania sa žiakom dostáva o 40 % menej informácií, ako keby sedeli v škole. Problémom je aj znížená koncentrácia žiakov, chýbajúca živá diskusia a zlé vyučovacie návyky.  Podľa psychológa študenti potrebujú zažiť rannú rutinu a prejsť sa do školy, čím mozog pripravia, že teraz prichádza prijímanie informácií a vyžaduje sa koncentrácia. Prečo študenti žiadajú o zrušenie maturity a ako sa to bude riešiť? Prečo je v celej veci veľký chaos a čo s tým robí ministra školstva Branislav Gröhling? To všetko a oveľa viac sa dozvieš v Startitup Diskusnom Klube so Šimonom Žďárským.

Podcast Startitup Diskusný Klub je vložený na túto stránku z otvoreného informačného zdroja RSS. Všetky informácie, texty, predmety ochrany a ďalšie metadáta z informačného zdroja RSS sú majetkom autora podcastu a nie sú vlastníctvom prevádzkovateľa Podmaz, ktorý ani nevytvára ani nezodpovedá za ich obsah podcastov. Ak máš za to, že podcast porušuje práva iných osôb alebo pravidlá Podmaz, môžeš nahlásiť obsah. Ak je toto tvoj podcast a chceš získať kontrolu nad týmto profilom klikni sem.

×
Náš web používa cookies, ktoré sú potrebné pre správne fungovanie a skvalitňovanie jeho služieb, bez osobnej identifikácie jednotlivých používateľov. Pri používaní nášho webu však môžu naši partneri využívať cookies, ktoré sú personalizované, ale iba v prípade ak ste im už takýto súhlas udelili. Chcem vedieť viac.