Fyzioterapeut bojovníkov MMA: Attila Végh je v 101% forme
19:47

Fyzioterapeut bojovníkov MMA: Attila Végh je v 101% forme

21.02.2021

Hosťom rozhovoru je fyzioterapeut Tomáš Kulan, ktorý sa stará o MMA zápasníkov a zverencov Spartakus Fight Gym, kde MMA bojovníkov trénuje aj hviezda Attila Végh. Aké najčastejšie zranenia rieši a v ktorých oblastiach tela majú MMA bojovníci najviac zdravotných komplikácií? Najčastejšie rieši Tomáš údery do rebier, alebo kopy do stehna či predkolenia. Základný postup je konzultovať všetko so špecialistom a potom nastavujú rehabilitačný proces, ako napríklad kryoterapiu. Čo sa deje, keď bojovník a športovec padne na zem? Zranenia tohoto typu sú oveľa menšie, ale vôbec nie zanedbateľné a treba sa im aktívne venovať. MMA sa venujú aj laici, ktorý cez deň v zlej polohe sedia za počítačom a tieto zlé pohybové vzorce si prinášajú za tréning. Ako sa tomu vyhnúť? Tomáš ponúka rôzne pohybové cvičenia. Ak dlho sedíš na stoličke, mal by si skúsiť rôzne kompenzačné cviky a naťahovanie svalstva. To všetko a oveľa viac sa dozvieš v Startitup Diskusnom Klube so Šimonom Žďárským.

Podcast Startitup Diskusný Klub je vložený na túto stránku z otvoreného informačného zdroja RSS. Všetky informácie, texty, predmety ochrany a ďalšie metadáta z informačného zdroja RSS sú majetkom autora podcastu a nie sú vlastníctvom prevádzkovateľa Podmaz, ktorý ani nevytvára ani nezodpovedá za ich obsah podcastov. Ak máš za to, že podcast porušuje práva iných osôb alebo pravidlá Podmaz, môžeš nahlásiť obsah. Ak je toto tvoj podcast a chceš získať kontrolu nad týmto profilom klikni sem.

×
Náš web používa cookies, ktoré sú potrebné pre správne fungovanie a skvalitňovanie jeho služieb, bez osobnej identifikácie jednotlivých používateľov. Pri používaní nášho webu však môžu naši partneri využívať cookies, ktoré sú personalizované, ale iba v prípade ak ste im už takýto súhlas udelili. Chcem vedieť viac.