Autorka knihy o peniazoch: Slovenská rodina vie bez obmedzovania ušetriť 3000 eur ročne
45:03

Autorka knihy o peniazoch: Slovenská rodina vie bez obmedzovania ušetriť 3000 eur ročne

10.06.2021

Množstvo Slovákov nevie, ako pracovať s peniazmi. Výplata sa u nás dlho neohreje, mnohí z nás ju minú do posledného centa. Martina Valachová je marketérka a autorka knihy Kam miznú vaše peniaze? S peniazmi sa naučila pracovať už v mladom veku. „Keď som mala asi 13 rokov, moja mama dostala mozgovú príhodu. Keďže som bola najstaršia v rodine, zrazu som musela zo dňa na deň a z minúty na minútu začať zastupovať mnohé funkcie, ktoré zastupovala ona. Otec bol rušňovodič, bol často aj na dva dni preč,“ povedala v rozhovore v Diskusnom klube. Už v mladom veku tak bola konfrontovaná s tvrdou realitou a musela sa naučiť pracovať s peniazmi. Podľa Valachovej nám dnešná doba ponúka veľmi veľa možností, často však prichádza k akémusi „pretlaku“ túžob a peniaze nám tak veľmi rýchlo utekajú. Treba si tak upratať priority a prepočítať si, či hospodárime správne. Môžeme to pozorovať na našom každodennom hospodárení s peniazmi. Valachová používa pojem „ekonomika všedného dňa“, ktorým opisuje výdavky, ktoré nám utekajú tam, kde nemusia. Napríklad ak sa predĺži cesta do práce a človek vysmädne, zastaví sa na benzínovej pumpe a nakúpi si množstvo zbytočných vecí za vyššiu sumu, ako je štandard. To všetko a oveľa viac ti prináša Startitup Diskusný Klub.

Podcast Startitup Diskusný Klub je vložený na túto stránku z otvoreného informačného zdroja RSS. Všetky informácie, texty, predmety ochrany a ďalšie metadáta z informačného zdroja RSS sú majetkom autora podcastu a nie sú vlastníctvom prevádzkovateľa Podmaz, ktorý ani nevytvára ani nezodpovedá za ich obsah podcastov. Ak máš za to, že podcast porušuje práva iných osôb alebo pravidlá Podmaz, môžeš nahlásiť obsah. Ak je toto tvoj podcast a chceš získať kontrolu nad týmto profilom klikni sem.

×
Náš web používa cookies, ktoré sú potrebné pre správne fungovanie a skvalitňovanie jeho služieb, bez osobnej identifikácie jednotlivých používateľov. Pri používaní nášho webu však môžu naši partneri využívať cookies, ktoré sú personalizované, ale iba v prípade ak ste im už takýto súhlas udelili. Chcem vedieť viac.