Hudobník Smolka: Viac ako 30 rokov sa tvárime, že nám je kultúra ukradnutá
58:35

Hudobník Smolka: Viac ako 30 rokov sa tvárime, že nám je kultúra ukradnutá

18.05.2021

Hosťom rozhovoru je Pavol Smolka, hudobník, manažér a predseda Hudobnej únie Slovenska. Práve z rúk moderátora Šimona Žďárského dostal Absolútnu cenu Ruka hore 2020. Hovorili sme o umení kultúre a samozrejme o hudbe. Pavol vysvetľuje, že kultúrnosť a kultivovanosť bola na Slovensku veľká téma. Tú ale pozastavil socializmus, ktorý umelecké smery využíval ako nástroje propagandy. Pavol Smolka dodáva, že ani po revolúcií neprišiel plnohodnotný reštart. Ako dnes vníma hudbu a umenie a čo si myslí o komercii? Odvoláva sa aj na svetoznámych skladateľov Mozarta či Bacha. Príkladom vysokého umenia nazval aj omšu. Ako tento pohľad vysvetľuje? To všetko a oveľa viac ti prináša Startitup Diskusný Klub.

Podcast Startitup Diskusný Klub je vložený na túto stránku z otvoreného informačného zdroja RSS. Všetky informácie, texty, predmety ochrany a ďalšie metadáta z informačného zdroja RSS sú majetkom autora podcastu a nie sú vlastníctvom prevádzkovateľa Podmaz, ktorý ani nevytvára ani nezodpovedá za ich obsah podcastov. Ak máš za to, že podcast porušuje práva iných osôb alebo pravidlá Podmaz, môžeš nahlásiť obsah. Ak je toto tvoj podcast a chceš získať kontrolu nad týmto profilom klikni sem.

×
Náš web používa cookies, ktoré sú potrebné pre správne fungovanie a skvalitňovanie jeho služieb, bez osobnej identifikácie jednotlivých používateľov. Pri používaní nášho webu však môžu naši partneri využívať cookies, ktoré sú personalizované, ale iba v prípade ak ste im už takýto súhlas udelili. Chcem vedieť viac.