Expert na kryptomeny: Bitcoin bude mať hodnotu 400 000 eur do 4 rokov
36:50

Expert na kryptomeny: Bitcoin bude mať hodnotu 400 000 eur do 4 rokov

01.06.2021

Hosťom rozhovoru je Juraj Forgács, CEO spoločnosti Fumbi. Jeho predpoveď o raste krypto trhu sa naplnila a bitcoin dosiahol hodnotu 50-tisíc dolárov. Odvtedy opäť klesol a Juraj Forgács hovorí, že tá predpoveď už nie je taká jednoduchá. Dodáva však, že ak sa zachová doterajšia mechanika, bitcoin môže do 4 rokov dosiahnuť hodnotu až 400-tisíc eur.  Na čom rastie hodnota kryptomien a ako s tým súvisí veľkosť komunity ťažiarov a komunita vývojárov? Opomenúť nemôžeme samotných užívateľov, ktorí si na tejto platforme „ukladajú hodnotu“. Podľa Juraja sú novou vrstvou, ktorá investuje do kryptomien, veľké firmy a inštitúcie.  Expert na kryptomeny Juraj Forgács hovorí aj o 4-ročnom cykle, v ktorom bitcoin funguje. Ako funguje uvádzanie nových bitcoinov na trh a čo to znamená pre ťažiarov a vývoj trhu? Počet vyťažených bitcoinov je obmedzený a viac ako 21 miliónov ich nikdy nebude. Vyťaženie príde podľa Juraja až v roku 2140.  Podľa Juraja z Fumbi nebudú kryptomeny exponenciálne a strmo rásť a príde aj veľká volatilita. Nevie si však predstaviť scenár, kedy by kryptomeny natrvalo spadli. Príde aj fáza, kedy bude Bitcoin vnímaný ako konzervatívne aktívum a rásť bude pomalšie. Čoho sa Juraj Forgács obáva a budú ostatné kryptomeny kopírovať vývoj Bitcoinu? To všetko a oveľa viac ti prináša Startitup Diskusný Klub.

Tento podcast vznikol v spolupráci s Fumbi.network

Podcast Startitup Diskusný Klub je vložený na túto stránku z otvoreného informačného zdroja RSS. Všetky informácie, texty, predmety ochrany a ďalšie metadáta z informačného zdroja RSS sú majetkom autora podcastu a nie sú vlastníctvom prevádzkovateľa Podmaz, ktorý ani nevytvára ani nezodpovedá za ich obsah podcastov. Ak máš za to, že podcast porušuje práva iných osôb alebo pravidlá Podmaz, môžeš nahlásiť obsah. Ak je toto tvoj podcast a chceš získať kontrolu nad týmto profilom klikni sem.

×
Náš web používa cookies, ktoré sú potrebné pre správne fungovanie a skvalitňovanie jeho služieb, bez osobnej identifikácie jednotlivých používateľov. Pri používaní nášho webu však môžu naši partneri využívať cookies, ktoré sú personalizované, ale iba v prípade ak ste im už takýto súhlas udelili. Chcem vedieť viac.