Realitný expert Čapo: Minúť všetky peniaze na investičný by som neodporúčal
36:51

Realitný expert Čapo: Minúť všetky peniaze na investičný by som neodporúčal

22.06.2021

Nájom, alebo hypotéka? Túto otázku dnes rieši množstvo mladých ľudí, ktorí sa rozhodli osamostatniť. Nie je to jednoduché rozhodnutie, treba si ho poriadne premyslieť. O všetkých výhodách a nevýhodách spomenutých možností ale aj o trhu s realitami sa v Diskusnom klube rozprával Šimon Žďársky s Martinom Čapom, majiteľom realitnej kancelárie.  „Pre mladého človeka je fajn ísť na začiatok do nájmu. A to nielen teraz, ale všeobecne, pretože si myslím, že v tom mladom veku je potrebné nazbierať nejaké skúsenosti,“ tvrdí Čapo. Podľa neho je istým rizikom kúpiť si nehnuteľnosť kým človek nevie s kým bude žiť či kde bude pracovať. Hoci na Slovensku vládne predstava, že nájom sú vyhodené peniaze, nie je to úplne správny postoj. Podľa Čapu napríklad 5 rokov v nájme stojí za fakt, že človek potom spraví lepšie rozhodnutie. Podľa Čapu si treba dať pozor aj na kupovanie bytov a domov „z papiera“, teda ešte predtým, ako ich naozaj postavia. Upozorňuje, že vizualizácia nie je realita a že výsledný dojem z nehnuteľnosti môže byť iný. „Podľa mňa to chce nemalú skúsenosť, aby ste vedeli z tých podkladov vydestilovať, čo to asi bude,“ tvrdí.

Podcast Startitup Diskusný Klub je vložený na túto stránku z otvoreného informačného zdroja RSS. Všetky informácie, texty, predmety ochrany a ďalšie metadáta z informačného zdroja RSS sú majetkom autora podcastu a nie sú vlastníctvom prevádzkovateľa Podmaz, ktorý ani nevytvára ani nezodpovedá za ich obsah podcastov. Ak máš za to, že podcast porušuje práva iných osôb alebo pravidlá Podmaz, môžeš nahlásiť obsah. Ak je toto tvoj podcast a chceš získať kontrolu nad týmto profilom klikni sem.

×
Náš web používa cookies, ktoré sú potrebné pre správne fungovanie a skvalitňovanie jeho služieb, bez osobnej identifikácie jednotlivých používateľov. Pri používaní nášho webu však môžu naši partneri využívať cookies, ktoré sú personalizované, ale iba v prípade ak ste im už takýto súhlas udelili. Chcem vedieť viac.