Slovenka z izraelského Tel Avivu: Nebyť raketovej obrany, nerozprávali by sme sa
21:16

Slovenka z izraelského Tel Avivu: Nebyť raketovej obrany, nerozprávali by sme sa

19.05.2021

Hosťom rozhovoru je Slovenka žijúca v izraelskom Tel Avive Diana Weinberg. O situácii pravidelne informuje na svojom instagramovom profile, ktorý nájdeš nižšie Od konfliktného Pásma Gazy je to 70 kilometrov a útoky raketami zažíva denne. Aká je situácia v meste a ako sa k situácii stavajú domáci?  Diana vraví, že keď zaznie siréna, majú približne 90 sekúnd na to, aby si našli úkryt, alebo vyhľadali najbližší verejný bunker. Pre väčšie bezpečie spávajú v obývacej izbe a sprchujú sa extrémne rýchlo, keby náhodou zaznela výstraha. Notifikácie o prichádzajúcich raketách jej chodili aj počas rozhovoru. Napriek situácii sa Izrael opustiť nechystá. Protiraketový systém Iron Dome vie zachytiť až 90 % útočiacich rakiet, ktoré odpaľuje hnutie Hamas. Diana dodáva, že aj vďaka svojmu hobby, hĺbkovému potápaniu, vie lepšie pracovať so strachom. Aká je aktuálna situácia v Izraeli a priamo v konfliktnom pásme Gazy? To všetko a oveľa viac ti prináša Startitup Diskusný Klub.

Podcast Startitup Diskusný Klub je vložený na túto stránku z otvoreného informačného zdroja RSS. Všetky informácie, texty, predmety ochrany a ďalšie metadáta z informačného zdroja RSS sú majetkom autora podcastu a nie sú vlastníctvom prevádzkovateľa Podmaz, ktorý ani nevytvára ani nezodpovedá za ich obsah podcastov. Ak máš za to, že podcast porušuje práva iných osôb alebo pravidlá Podmaz, môžeš nahlásiť obsah. Ak je toto tvoj podcast a chceš získať kontrolu nad týmto profilom klikni sem.

×
Náš web používa cookies, ktoré sú potrebné pre správne fungovanie a skvalitňovanie jeho služieb, bez osobnej identifikácie jednotlivých používateľov. Pri používaní nášho webu však môžu naši partneri využívať cookies, ktoré sú personalizované, ale iba v prípade ak ste im už takýto súhlas udelili. Chcem vedieť viac.