Martin Spano: Osídľovanie Marsu je blbosť, Musk si chce len postaviť pomník
44:13

Martin Spano: Osídľovanie Marsu je blbosť, Musk si chce len postaviť pomník

16.06.2021

Šimon Žďársky sa tentokrát v Diskusnom klube porozprával s Martinom Spanom. Informatik a futurista stojí za deepfake videom, ktoré pre časom doslova obletelo Slovensko. Kampaň od O2, kde Zlatica Puškárová hovorí veci, ktoré nikdy nepovedala, poukazuje na hoaxy na internete. Rovnako tiež vyváva debatu, ako bude vyzerať budúcnosť čo sa týka konšpirácií. O potrebe overovať si informácie sa dnes hovorí takmer denne, pandémia skutočne poukázala na fakt, že Slováci nevedia rozlišovať pravdu od lži. Deepfake video so Zlaticou Puškárovou však skutočne pootvorilo dvere do budúcnosti a kampaň ukázala, že by sme si mali dávať ešte väčší pozor. Aké ťažké je vytvoriť takéto video? „Najskôr sme museli nájsť vhodnú obeť, to je Zlatica Puškárová, potom spolupáchateľku, teda Kristínu Tormovú. My sme to robili metódou, kedy sme urobili projekciu tváre Zlatice Puškárovej na Kristínu Tormovú,“ opisoval Spano. Zvuk zase upravili tak, že „pozliepali“ jednotlivé slová, ktoré skutočne Puškárová povedala. Zvukár ich následne intonačne upravil. To všetko a oveľa viac ti prináša Startitup Diskusný Klub.

Podcast Startitup Diskusný Klub je vložený na túto stránku z otvoreného informačného zdroja RSS. Všetky informácie, texty, predmety ochrany a ďalšie metadáta z informačného zdroja RSS sú majetkom autora podcastu a nie sú vlastníctvom prevádzkovateľa Podmaz, ktorý ani nevytvára ani nezodpovedá za ich obsah podcastov. Ak máš za to, že podcast porušuje práva iných osôb alebo pravidlá Podmaz, môžeš nahlásiť obsah. Ak je toto tvoj podcast a chceš získať kontrolu nad týmto profilom klikni sem.

×
Náš web používa cookies, ktoré sú potrebné pre správne fungovanie a skvalitňovanie jeho služieb, bez osobnej identifikácie jednotlivých používateľov. Pri používaní nášho webu však môžu naši partneri využívať cookies, ktoré sú personalizované, ale iba v prípade ak ste im už takýto súhlas udelili. Chcem vedieť viac.