Plagiátori na najvyšších miestach

27.07.2020
Inšpiráciou pre dnešnú tému podcastu sa stal jeden z najvyšších ústavných činiteľov, predseda parlamentu Boris Kollár. Ten skončil vysokú školu spolu s ďalšími tisíckami študentov v roku 2015, avšak na rozdiel od nich sa aj dnes musí vracať do svojich vysokoškolských čias a pred celým národom obhajovať svoju záverečnú prácu. Ukázalo sa totiž, že s najväčšou pravdepodobnosťou získal svoj vysokoškolský titul za plagiát. Presvedčili sme sa, že v prípade kauzy plagiátorskej diplomovky bývalého predsedu parlamentu Andreja Danka sa nejednalo o ojedinelý úkaz. Postupne sa začali vynárať ďalšie prípady odkopírovaných záverečných prác politikov, ministrov, dokonca aj samotného premiéra. V novom podcaste sa dozviete, ako je to s plagiátorstvom podľa zákona, aké následky má odpísanie záverečnej práce, ale aj tom, o ako sme na tom my s našimi záverečnými prácami a ako znížiť počet prípadov plagiátorstva dobrým systémom na školách. Hosťami podcastu sú odborníci na právo duševného vlastníctva, advokáti Ján Lazur a Zoltán Nagy.

Podcast sPrávne naladení je vložený na túto stránku z otvoreného informačného zdroja RSS. Všetky informácie, texty, predmety ochrany a ďalšie metadáta z informačného zdroja RSS sú majetkom autora podcastu a nie sú vlastníctvom prevádzkovateľa Podmaz, ktorý ani nevytvára ani nezodpovedá za ich obsah podcastov. Ak máš za to, že podcast porušuje práva iných osôb alebo pravidlá Podmaz, môžeš nahlásiť obsah. Ak je toto tvoj podcast a chceš získať kontrolu nad týmto profilom klikni sem.

×
Náš web používa cookies, ktoré sú potrebné pre správne fungovanie a skvalitňovanie jeho služieb, bez osobnej identifikácie jednotlivých používateľov. Pri používaní nášho webu však môžu naši partneri využívať cookies, ktoré sú personalizované, ale iba v prípade ak ste im už takýto súhlas udelili. Chcem vedieť viac.
OK