Bude očkovanie proti Covid-19 povinné?
29:10

Bude očkovanie proti Covid-19 povinné?

18.02.2021
O chvíľu to bude rok od kedy sme začali na Slovensku prijímať protipandemické opatrenia a málokto by vtedy čakal, že ten povestný „návrat do normálu“ potrvá tak dlho. Rýchlo sa ukázalo, že jedinou možnosťou ako tento návrat zrealizovať bude vyvinutie vakcíny.  Už prvé správy o úspechoch testovania vakcín proti ochoreniu Covid-19 preto prirodzene mnohým vliali nádej na porazenie pandémie, ale nedá sa povedať, že by bolo nadšenie z vakcíny jednohlasné. Hoci je vakcinácia historicky najúčinnejší prostriedok prevencie infekčných ochorení, často sa viac pozornosť ľudí upriamuje na jej riziká ako na benefity, a tiež je vďačným terčom konšpirátorov.  Vzhľadom na význam vakcinácie pre verejné zdravie je otázka očkovania, najmä teda toho povinného, nielen dôležitou zdravotníckou a spoločenskou témou, ale má aj výrazný právny rozmer. Prinášame vám preto rozhovor s partnerom TaylorWessing Radovanom Palom a advokátkou Andreou Čupeľovou o tom či je možné zaviesť povinné očkovanie proti ochoreniu Covid-19, na akom právnom základe - a či je to vôbec dobrý nápad. Zaoberať sa budeme tiež významom očkovania pre zamestnávateľov a povinnosťami, ktoré majú v tomto smere vo vzťahu k zamestnancom.  Vzhľadom na aktuálnu situáciu sme žiaľ nemohli podcast nahrávať v štúdiu, preto sa vám ospravedlňujeme za zhoršenú kvalitu zvuku a dúfame, že vás neodradí od počúvania.

Podcast sPrávne naladení je vložený na túto stránku z otvoreného informačného zdroja RSS. Všetky informácie, texty, predmety ochrany a ďalšie metadáta z informačného zdroja RSS sú majetkom autora podcastu a nie sú vlastníctvom prevádzkovateľa Podmaz, ktorý ani nevytvára ani nezodpovedá za ich obsah podcastov. Ak máš za to, že podcast porušuje práva iných osôb alebo pravidlá Podmaz, môžeš nahlásiť obsah. Ak je toto tvoj podcast a chceš získať kontrolu nad týmto profilom klikni sem.

×
Náš web používa cookies, ktoré sú potrebné pre správne fungovanie a skvalitňovanie jeho služieb, bez osobnej identifikácie jednotlivých používateľov. Pri používaní nášho webu však môžu naši partneri využívať cookies, ktoré sú personalizované, ale iba v prípade ak ste im už takýto súhlas udelili. Chcem vedieť viac.