Činohra SND: Kým som, keď nie som hercom - Zuzana Fialová
19:23

Činohra SND: Kým som, keď nie som hercom - Zuzana Fialová

27.06.2021

Práve svet v čase pandémie umožnil nahliadnutie aj do iných svetov našich kolegov ako divadlo. Mnoho členov Činohry SND sa popri herectvu venuje aj čomusi inému. Nie je to len záľuba, vášeň vo voľnom čase, ale bytostná súčasť človeka a inšpirácia k ďalšej tvorbe. Zuzana Fialová už v detstve napodobňovala ilustrácie z detských kníh - Petra Kľúčika či Albína Brunovského, kreslila si platne s rozprávkami. V dospelosti sa vlastne len vrátila k tomu, čo jej bolo od detstva blízke. Na maľovaní ju najviac baví ísť vo všetkom z bodu nula - do nových foriem, kompozícií a materiálov. Už desať rokov maľuje na všetko, čo jej príde pod ruku a čo práve nie je pomaľované - na plátno, papier, kartóny. O svojej vášni a o tom, čo robí, keď práve nie je herečkou, sa rozprávala s dramaturgom Danielom Majlingom.

Réžia: Marek Mokoš
Zvuková réžia, strih a zvuk: Patrik Pačes

Podcast SND – Sme Národné je vložený na túto stránku z otvoreného informačného zdroja RSS. Všetky informácie, texty, predmety ochrany a ďalšie metadáta z informačného zdroja RSS sú majetkom autora podcastu a nie sú vlastníctvom prevádzkovateľa Podmaz, ktorý ani nevytvára ani nezodpovedá za ich obsah podcastov. Ak máš za to, že podcast porušuje práva iných osôb alebo pravidlá Podmaz, môžeš nahlásiť obsah. Ak je toto tvoj podcast a chceš získať kontrolu nad týmto profilom klikni sem.

×
Náš web používa cookies, ktoré sú potrebné pre správne fungovanie a skvalitňovanie jeho služieb, bez osobnej identifikácie jednotlivých používateľov. Pri používaní nášho webu však môžu naši partneri využívať cookies, ktoré sú personalizované, ale iba v prípade ak ste im už takýto súhlas udelili. Chcem vedieť viac.