Opera SND: Dvořákova Rusalka – o hudobnom bohatstve, ktoré nepodlieha inflácii
43:17

Opera SND: Dvořákova Rusalka – o hudobnom bohatstve, ktoré nepodlieha inflácii

13.06.2021

Už 120 rokov Dvořákova Rusalka, azda najznámejšie a najobľúbenejšie české operné dielo,  uchvacuje divákov svojou intenzívnou krásou a hĺbkou. Slovenské národné divadlo ponúka opäť svojim divákom túto nádhernú operu naživo v novej budove SND. Ako sa Dvořák dostal k tomuto výnimočnému libretu? Čo všetko môžeme počuť v Dvořákovej hudbe? Prečo je Rusalka v príbehu nemá a prečo je jej objatie pre princa smrteľné? 

V našom druhom podcaste o opere Rusalka sa stretli naši dirigenti opery Martin Leginus a jeho hosť Ondrej Olos. Nad partitúrou Rusalky sa rozprávajú o jej príbehu i tajomných symboloch a metaforách a o geniálnej Dvořákovej hudbe.

Scenár: Martin Leginus

Hosť podcastu: Ondrej Olos

Réžia, strih, zvuk: Patrik Pačes

Podcast SND – Sme Národné je vložený na túto stránku z otvoreného informačného zdroja RSS. Všetky informácie, texty, predmety ochrany a ďalšie metadáta z informačného zdroja RSS sú majetkom autora podcastu a nie sú vlastníctvom prevádzkovateľa Podmaz, ktorý ani nevytvára ani nezodpovedá za ich obsah podcastov. Ak máš za to, že podcast porušuje práva iných osôb alebo pravidlá Podmaz, môžeš nahlásiť obsah. Ak je toto tvoj podcast a chceš získať kontrolu nad týmto profilom klikni sem.

×
Náš web používa cookies, ktoré sú potrebné pre správne fungovanie a skvalitňovanie jeho služieb, bez osobnej identifikácie jednotlivých používateľov. Pri používaní nášho webu však môžu naši partneri využívať cookies, ktoré sú personalizované, ale iba v prípade ak ste im už takýto súhlas udelili. Chcem vedieť viac.