Otázky a odpovede naživo 3
10:07

Otázky a odpovede naživo 3

23.02.2021
Dnes mám pre vás záznam už tretieho vydania otázok a odpovedí naživo pre členov Smart Life Club. Opäť to boli otázky najmä o investovaní do nehnuteľností, preto si nezabudnite rezervovať svoj Report realitného investora. Nájdete v ňom analýzu top miest na investovanie do nehnuteľností na Slovensku. V rozhovore sme prebrali tieto otázky: 00:00:42 - Aký je tvoj pohľad na realitný crowdfunding a ako hodnotiť jednotlivé projekty v ponuke týchto spoločností? 00:08:00 - Kúpa komerčného priestoru v súčasnej situácii - je to dobrý plán? Nehnuteľnosti v centre či radšej na sídlisku? 00:16:12 - Developer mi posunul termín dokončenia projektu a odovzdania bytu. Aké mám možnosti? 00:19:25 - Ako zariadiť menší jednoizbový byt na prenájom? 00:21:55 - Mám nárok na oslobodenie od dane ak investujem do akcii (dlhšie ako rok) cez Revolut resp. Etoro? 00:23:27 - Situácia s prenájmami teraz počas lockdownu - aké máš aktuálne skúsenosti? 00:29:00 - Ako získať dostatočný pasívny príjem zo zaúverovaných investičných nehnuteľností? 00:35:27 - Ako riešiť opravy v nehnuteľnostiach, ktoré sú ďaleko od môjho bydliska? 00:39:05 - Zrekonštruovaný byt alebo starý, kde si spravím rekonštrukciu sama? Čo si vybrať? A ako viem, že ten, kto to rekonštruoval predo mnou, nepoužil nekvalitné materiály? 00:45:09 - Ak zaradiť nehnuteľnosť do obchodného majektu? 00:47:29 - Druhý dôchodkový pilier - prejsť do indexového fondu z aktívne riadeného okamžite alebo len začať posielať nové príspevky do indexového fondu?

Podcast Smart Life Podcast je vložený na túto stránku z otvoreného informačného zdroja RSS. Všetky informácie, texty, predmety ochrany a ďalšie metadáta z informačného zdroja RSS sú majetkom autora podcastu a nie sú vlastníctvom prevádzkovateľa Podmaz, ktorý ani nevytvára ani nezodpovedá za ich obsah podcastov. Ak máš za to, že podcast porušuje práva iných osôb alebo pravidlá Podmaz, môžeš nahlásiť obsah. Ak je toto tvoj podcast a chceš získať kontrolu nad týmto profilom klikni sem.

×
Náš web používa cookies, ktoré sú potrebné pre správne fungovanie a skvalitňovanie jeho služieb, bez osobnej identifikácie jednotlivých používateľov. Pri používaní nášho webu však môžu naši partneri využívať cookies, ktoré sú personalizované, ale iba v prípade ak ste im už takýto súhlas udelili. Chcem vedieť viac.