Praktický Prepping
09:10

Praktický Prepping

11.05.2021
Toto video vás pravdepodobne trochu prekvapí. Ak som v posledných videách hovoril najmä o minimalizovaní nákladov a šetrení, v tomto videu vám budem hovoriť o presnom opaku. O kupovaní vecí, ktoré pravdepodobne nikdy nepoužijete. Budem v ňom totiž hovoriť o Preppingu. Ak ste toto slovo ešte nikdy nepočuli, potom Prepping je veľmi skrátene príprava na katastrofické scenára. Najmä vojny, nukleárny výbuch, rozpad civilizácie atď. Ak prestávate čítať, odhlasujete sa z členstva v Smart Life Clube, pretože Tomášovi už trochu "preplo", potom ešte chvíľku počkajte. ;) Viem, že Prepping nie je bežnou témou finančných blogov, no ja nepíšem a nenahrávam štandardné finančné videá. Prečo som sa teda rozhodol nahrať toto video? Aj keď v ňom budem hovoriť o jadrovom výbuchu, Prepping je z môjho pohľadu skôr príprava na budúce možné (viac či menej) katastrofické scenáre. A je nerozumné nepripravovať sa na možné negatívne scenáre. Jednou veľmi pravdepodobnou katastrofou v živote človeka môže byť napríklad strata zamestnania či výpadok elektriny na 24 hodín. Aj o tom je Prepping. Môj prístup k Preppingu je preto veľmi pragmatický. Chcem byť čiastočne pripravený na vybrané katastrofy, no na druhej strane nechcem vyzerať ako hlupák, ktorý všetky svoje peniaze investuje do budovania sebestačného, po zuby ozbrojeného sídla ďaleko v horách...a potom sa nič nestane. V tomto videu vám ukážem: - Čo je to Prepping a prečo si myslím, že by mal byť súčasťou vášho finančného plánu - Moje princípy Preppingu - Možné katastrofy - Možné riešenia - Prepping v "paneláku" - Ako na praktický Prepping

Podcast Smart Life Podcast je vložený na túto stránku z otvoreného informačného zdroja RSS. Všetky informácie, texty, predmety ochrany a ďalšie metadáta z informačného zdroja RSS sú majetkom autora podcastu a nie sú vlastníctvom prevádzkovateľa Podmaz, ktorý ani nevytvára ani nezodpovedá za ich obsah podcastov. Ak máš za to, že podcast porušuje práva iných osôb alebo pravidlá Podmaz, môžeš nahlásiť obsah. Ak je toto tvoj podcast a chceš získať kontrolu nad týmto profilom klikni sem.

×
Náš web používa cookies, ktoré sú potrebné pre správne fungovanie a skvalitňovanie jeho služieb, bez osobnej identifikácie jednotlivých používateľov. Pri používaní nášho webu však môžu naši partneri využívať cookies, ktoré sú personalizované, ale iba v prípade ak ste im už takýto súhlas udelili. Chcem vedieť viac.