Globálna diverzifikácia
11:24

Globálna diverzifikácia

03.08.2021
Ak čítate knihy o investovaní a osobných financiách, potom ste už určite počuli o koncepte diverzifikácie. V skratke - ako nemáte nechávať všetky vajíčka v jednom košíku. Tento koncept však nie je úplný. V prvom rade musíte vedieť, kedy je vôbec diverzifikácia pre Vás vhodná a kedy naopak potrebuje skôr koncentráciu ako diverzifikáciu. Potom však potrebujete poznať aj druhú úroveň diverzifikácie. O tejto väčšina finančných poradcov a konzultantov nehovorí. Je to diverzifikácia v oblasti dosahu "Vášho" štátu, t.j. štátu v ktorom žijete a ste jeho občanom, na Váš život. Vy ste totiž v prípade akýchkoľvek problémov Vášho štátu zajatcom jednej krajiny (a jednej vlády), ktorá má plnú autonómiu rozhodovať o tom, koľko daní budete platiť, kam môžete/ nemôžete vycestovať, aké údaje bude o Vás zbierať atď. Vaša ochrana pred katastrofami je v tejto situácii veľmi krehká. Existuje však spôsob, ako diverzifikovať aj toto riziko. Viac už vo videu. Vo videu hovorím aj o týchto témach: - Základný koncept diverzifikácie - Príklad “All weather” portfólia - Koncentrácia či diverzifikácia - Problém štandardnej diverzifikácie - Teória troch/ piatich vlajok - Moderná verzia troch vlajok - Konkrétne odporúčania ako začať s globálnou diverzifikáciou

Podcast Smart Life Podcast je vložený na túto stránku z otvoreného informačného zdroja RSS. Všetky informácie, texty, predmety ochrany a ďalšie metadáta z informačného zdroja RSS sú majetkom autora podcastu a nie sú vlastníctvom prevádzkovateľa Podmaz, ktorý ani nevytvára ani nezodpovedá za ich obsah podcastov. Ak máš za to, že podcast porušuje práva iných osôb alebo pravidlá Podmaz, môžeš nahlásiť obsah. Ak je toto tvoj podcast a chceš získať kontrolu nad týmto profilom klikni sem.

×
Náš web používa cookies, ktoré sú potrebné pre správne fungovanie a skvalitňovanie jeho služieb, bez osobnej identifikácie jednotlivých používateľov. Pri používaní nášho webu však môžu naši partneri využívať cookies, ktoré sú personalizované, ale iba v prípade ak ste im už takýto súhlas udelili. Chcem vedieť viac.