Váš najväčší výdavok v živote - DANE
11:56

Váš najväčší výdavok v živote - DANE

23.03.2021
Toto video som pripravoval už veľmi dlho. No stále som mal pocit, že o daniach a odvodoch neviem dostatočne veľa na to, aby som o ich optimalizácii (=neplatiť viac než zákonne musíte) mohol verejne rozprávať. I po prečítaní rôznych daňových a odvodových zákonov a množstva kníh o tejto téme toho síce viem o daniach a účtovníctve stále relatívne málo, ale pochopil som tie podstatné body. Pochopil som, aký je zásadný rozdiel medzi zamestnancom, živnostníkom a spoločnosťou s ručením obmedzeným. A presne o tom je toto video. Dal som v ňom dokopy všetko, čo som sa naučil za posledné takmer štyri roky, počas ktorých som bol v role zamestnanca, živnostníka a aj majiteľa + konateľa s.r.o.. Nehovorím v ňom (takmer) o žiadnej teórii, ale o konkrétnych krokoch, ktoré môžete spraviť a o konkrétnych zákonoch či paragrafoch, na ktoré si musíte dať pri podnikaní pozor. Určite vám v tomto videu nevysvetlím všetky detaily optimalizácie daní a odvodov, ale dozviete sa v ňom to podstatné (podľa mňa). Vo videu sa dozviete aj o tom: - koľko zaplatí pri rovnakom "zisku" na daniach a odvodoch zamestnanec, živnostník a s.r.o.. Ten rozdiel je obrovský! - aké možnosti optimalizácie daní a odvodov má zamestnanec a živnostník - aké možnosti optimalizácie máte pri s.r.o. (minimalizácia zdravotných odvodov, ako vyberať peniaze z s.r.o., možnosti ako si "vytvoriť" náklady...) - aké sú hlavné dôvody, prečo ľudia optimalizujú dane cez s.r.o. a ako na to - súhrn toho, na čo si dať pri daniach a odvodoch pozor.

Podcast Smart Life Podcast je vložený na túto stránku z otvoreného informačného zdroja RSS. Všetky informácie, texty, predmety ochrany a ďalšie metadáta z informačného zdroja RSS sú majetkom autora podcastu a nie sú vlastníctvom prevádzkovateľa Podmaz, ktorý ani nevytvára ani nezodpovedá za ich obsah podcastov. Ak máš za to, že podcast porušuje práva iných osôb alebo pravidlá Podmaz, môžeš nahlásiť obsah. Ak je toto tvoj podcast a chceš získať kontrolu nad týmto profilom klikni sem.

×
Náš web používa cookies, ktoré sú potrebné pre správne fungovanie a skvalitňovanie jeho služieb, bez osobnej identifikácie jednotlivých používateľov. Pri používaní nášho webu však môžu naši partneri využívať cookies, ktoré sú personalizované, ale iba v prípade ak ste im už takýto súhlas udelili. Chcem vedieť viac.