Slováci v zahraničí: Rasťo Pavlikovský
04:32

Slováci v zahraničí: Rasťo Pavlikovský

03.05.2018
Rasťo Pavlikovský sa narodil v Dubnici nad Váhom, korčuľovať začal ako 3 a pol ročný a prvú zmluvu podpísal v 16 rokoch, keď začal hrať hokej za Trenčín. Profesionálny hokej hral 21 rokov. Rasťo sa na koniec hokejovej kariéry a bežný život bez dennodenných tréningov pripravoval - investoval, plánoval, vzdelával sa, dokonca si urobil aj kurz realitného makléra. Ale keď bol v Dubaji, napadlo mu, že tam skúsi urobiť hokejový camp. Začiatky boli náročné a na prvý camp sa prihlásilo iba 6 detí. Neskôr sa to rozbehlo a po dvoch rokoch fungovania trénujú 200 detí v Dubaji a 140 v Abú Dhabí z 37 krajín sveta.Všetci tréneri sú bývalí hráči NHL, majstri sveta alebo olympionici a všetko Slováci. Okrem Rasťa trénuje decká Andrej Nedorost, ale Rišo Lintner, Robo Petrovický, Ľubo Višňovský či Milan Bartovič. V Dubaji je síce problém s ľadom, lebo je tam málo zimných štadiónov, ale Rasťo plánuje campy už aj v Katare, Japonsku či v Austrálii. Celý článok: https://www.expres.sk/141304/slovensky-zlaty-hokejista-rasto-pavlikovsky-zalozil-v-dubaji-hokejovu-skolu/

Podcast Slováci v zahraničí je vložený na túto stránku z otvoreného informačného zdroja RSS. Všetky informácie, texty, predmety ochrany a ďalšie metadáta z informačného zdroja RSS sú majetkom autora podcastu a nie sú vlastníctvom prevádzkovateľa Podmaz, ktorý ani nevytvára ani nezodpovedá za ich obsah podcastov. Ak máš za to, že podcast porušuje práva iných osôb alebo pravidlá Podmaz, môžeš nahlásiť obsah. Ak je toto tvoj podcast a chceš získať kontrolu nad týmto profilom klikni sem.

×
Náš web používa cookies, ktoré sú potrebné pre správne fungovanie a skvalitňovanie jeho služieb, bez osobnej identifikácie jednotlivých používateľov. Pri používaní nášho webu však môžu naši partneri využívať cookies, ktoré sú personalizované, ale iba v prípade ak ste im už takýto súhlas udelili. Chcem vedieť viac.