Slováci v zahraničí: Katarína Kiktová
03:36

Slováci v zahraničí: Katarína Kiktová

27.09.2017
Katarína Kiktová pochádza z Popradu. Pred 17 rokmi odišla zo Slovenska, pretože sa chcela naučiť angličtinu. V Londýne začínala ako aupairka, a popritom študovala anglický jazyk. Po dvoch rokoch, hneď ako sa zdokonalila v jazyku, prihlásila sa na vysokú školu múzických umení. Po škole začala robiť v anglicko-poľskom rádiu, kde mala vlastnú šou o Slovensku a slovenských podujatiach v Londýne. Po roku si však uvedomila, že sa chce venovať herectvu. Začala pracovať na vlastných projektoch a jeden sa mimoriadne vydaril. Išlo o psychologický triler Salome, v ktorom si Katka zahrala hlavnú úlohu. Na filmovom festival v Saint-Tropez získala ocenenie za najlepší herecký výkon v hlavnej úlohe v krátkom filme. Slovenka Katka Kiktová ale nezaháľa a kým prídu veľké filmové ponuky, chodí na kastingy, maká na sebe, točí si vlastné krátke filmy a hrá sa so zvukom. Celý článok s fotkami a videom: https://www.expres.sk/117261/slovenka-katarina-kiktova-ziskala-na-filmovom-festivale-v-saint-tropez-ocenenie-za-najlepsi-herecky-vykon-v-kratkom-filme/

Podcast Slováci v zahraničí je vložený na túto stránku z otvoreného informačného zdroja RSS. Všetky informácie, texty, predmety ochrany a ďalšie metadáta z informačného zdroja RSS sú majetkom autora podcastu a nie sú vlastníctvom prevádzkovateľa Podmaz, ktorý ani nevytvára ani nezodpovedá za ich obsah podcastov. Ak máš za to, že podcast porušuje práva iných osôb alebo pravidlá Podmaz, môžeš nahlásiť obsah. Ak je toto tvoj podcast a chceš získať kontrolu nad týmto profilom klikni sem.

×
Náš web používa cookies, ktoré sú potrebné pre správne fungovanie a skvalitňovanie jeho služieb, bez osobnej identifikácie jednotlivých používateľov. Pri používaní nášho webu však môžu naši partneri využívať cookies, ktoré sú personalizované, ale iba v prípade ak ste im už takýto súhlas udelili. Chcem vedieť viac.