Slováci v zahraničí: Radovan Michalov
03:35

Slováci v zahraničí: Radovan Michalov

28.08.2017
Radovan Michalov je zo Spišskej Novej Vsi. Vyštudoval tanečné umenie na Vysokej škole múzických umení. Popri škole si však musel zarábať na živobytie, a tak začínal ako živá socha. Bolo to vo Viedni, pred 17 rokmi a bol rakúsky cisár. Postupne sa vypracoval a začal vytvárať viacero zoskupení živých sôch. Pouličné umenie preniesol na javisko a vytvoril dva veľké projekty - Big Names a Mirror Family. Vystupujú po celom svete - v Istanbule, v Hong Kongu, dva roky po sebe aj v Singapure na Veľkej cene F1 alebo na tenisovom turnaji v Katare. Radovan Michalov žije momentálne v Ottawe, v Kanade a odtiaľ lieta po celom svete. Pracuje ako producent umeleckých zoskupení a hlavnou náplňou jeho práce je vymýšľať a vytvárať netypické originálne umelecké zoskupenia, a potom ich predávať do zahraničia na rôzne podujatia, festivaly a podobne. Už tento víkend organizuje Radovan aj Festival živých sôch doma, v Spišskej Novej Vsi. Celý článok: https://www.expres.sk/113931/slovak-radovan-michalov-preniesol-poulicne-umenie-zivych-soch-na-javiska-po-celom-svete/

Podcast Slováci v zahraničí je vložený na túto stránku z otvoreného informačného zdroja RSS. Všetky informácie, texty, predmety ochrany a ďalšie metadáta z informačného zdroja RSS sú majetkom autora podcastu a nie sú vlastníctvom prevádzkovateľa Podmaz, ktorý ani nevytvára ani nezodpovedá za ich obsah podcastov. Ak máš za to, že podcast porušuje práva iných osôb alebo pravidlá Podmaz, môžeš nahlásiť obsah. Ak je toto tvoj podcast a chceš získať kontrolu nad týmto profilom klikni sem.

×
Náš web používa cookies, ktoré sú potrebné pre správne fungovanie a skvalitňovanie jeho služieb, bez osobnej identifikácie jednotlivých používateľov. Pri používaní nášho webu však môžu naši partneri využívať cookies, ktoré sú personalizované, ale iba v prípade ak ste im už takýto súhlas udelili. Chcem vedieť viac.