Slováci v zahraničí: Lenka Porubská
03:21

Slováci v zahraničí: Lenka Porubská

25.08.2016
Lenka Porubská pochádza z Nitry. V Prahe študovala ekonomiku, a pred siedmimi rokmi sa rozhodla, že pôjde do Austrálie. Aj tam študovala, cestovala a nakoniec začala pracovať ako manažérka kaviarne v Sydney. Práve tam začala predávať svoje prvé raw koláčiky. A keďže každý z nás chce maškrtiť, Lenke sa darí a raw koláčiky dodáva pre približne 60 klientov, najnovšie plánuje distribúciu aj do iných miest. Lenkin najobľúbenejší raw koláčik je z citrónu, kokosu, chia semienok a mandlí. Svoju firmu nazvala veľmi kreatívne, názov vymysleli s kamoškou - mmmore. Lenka je jedna z tých Sloveniek v zahraničí, ktoré uvažujú o návrate na Slovensko, aspoň sčasti. Najideálnejší stav by pre ňu bol - pol roka v Sydney a pol roka na Slovensku. https://www.expres.sk/72664/slovenka-rozbehla-v-sydney-biznis-s-raw-kolacmi/

Podcast Slováci v zahraničí je vložený na túto stránku z otvoreného informačného zdroja RSS. Všetky informácie, texty, predmety ochrany a ďalšie metadáta z informačného zdroja RSS sú majetkom autora podcastu a nie sú vlastníctvom prevádzkovateľa Podmaz, ktorý ani nevytvára ani nezodpovedá za ich obsah podcastov. Ak máš za to, že podcast porušuje práva iných osôb alebo pravidlá Podmaz, môžeš nahlásiť obsah. Ak je toto tvoj podcast a chceš získať kontrolu nad týmto profilom klikni sem.

×
Náš web používa cookies, ktoré sú potrebné pre správne fungovanie a skvalitňovanie jeho služieb, bez osobnej identifikácie jednotlivých používateľov. Pri používaní nášho webu však môžu naši partneri využívať cookies, ktoré sú personalizované, ale iba v prípade ak ste im už takýto súhlas udelili. Chcem vedieť viac.