Slováci v zahraničí: Andrea Králiková
04:44

Slováci v zahraničí: Andrea Králiková

11.07.2018
Andrea Králiková pochádza z Nitry. Študovala medzinárodný obchod na Ekonomickej univerzite v Bratislave. Po škole sa dostala do medzinárodného programu jednej fínskej firmy, ktorá ju poslala pracovať na projektoch vo Fínsku, v Litve a nakoniec sa dostala do Holandska, kde žije už skoro 9 rokov. Po rôznych pozíciách v korporátnych firmách sa pred rokom rozhodla s kamarátkou Evou Nedelkovou založiť poradenskú firmu MissionC. Ich cieľom je poradiť firmám a organizáciám, ako sa stať a priateľskejšími k životnému prostrediu, tiež ako efektívne využívať ľudské zdroje, čiže poradiť im, ako si nastaviť stratégie pre trvalo udržateľný rozvoj. Andrea má za sebou prácu pre množstvo medzinárodných firiem a organizácií, napríklad pracovala na projekte pre nemeckú vládnu organizáciu v Afrike, kde sa pozerali práve na efektívne využitie vody alebo teraz v júni bola v Číne, kde riešili, ako zapojiť mladú generáciu do ochrany životného prostredia. Písala aj správy o klimatických zmenách, ktoré sa týkali Francúzska a Beneluxu, teda firiem, ktoré pôsobia v týchto krajinách a aké majú stratégie na to, aby znížili svoj vplyv na životné prostredie. Andrea Králiková odporúča začať so zmenou hneď a dávať si krátkodobé ciele. Pretože my sme tí, ktorí našu planétu potrebujú. Je to náš domov. Celý článok: https://www.expres.sk/149025/slovenka-andrea-kralikova-zije-v-amsterdame-kde-radi-firmam-v-oblasti-cirkularnej-ekonomiky/

Podcast Slováci v zahraničí je vložený na túto stránku z otvoreného informačného zdroja RSS. Všetky informácie, texty, predmety ochrany a ďalšie metadáta z informačného zdroja RSS sú majetkom autora podcastu a nie sú vlastníctvom prevádzkovateľa Podmaz, ktorý ani nevytvára ani nezodpovedá za ich obsah podcastov. Ak máš za to, že podcast porušuje práva iných osôb alebo pravidlá Podmaz, môžeš nahlásiť obsah. Ak je toto tvoj podcast a chceš získať kontrolu nad týmto profilom klikni sem.

×
Náš web používa cookies, ktoré sú potrebné pre správne fungovanie a skvalitňovanie jeho služieb, bez osobnej identifikácie jednotlivých používateľov. Pri používaní nášho webu však môžu naši partneri využívať cookies, ktoré sú personalizované, ale iba v prípade ak ste im už takýto súhlas udelili. Chcem vedieť viac.