Slováci v zahraničí: Erik Lorincz
03:35

Slováci v zahraničí: Erik Lorincz

12.10.2016
Erik Lorincz pochádza z dedinky Branč pri Nitre. Na strednej škole študoval odbor kuchár - čašník. Práve tam namiešal prvý koktejl, a tak ho to chytilo, že si našiel barmanskú školu v Prahe a odišiel tam študovať. Neskôr začal pracovať v Bratislave, kde otvorili v tom čase prvý koktejlový bar. Do Londýna prišiel pred vyše 12 rokmi, pretože sa chcel naučiť po anglicky. Zo začiatku zbieral poháre, čistil popolníky a zametal podlahu. Po roku a pol začal pracovať za barom a teraz je šťastný, lebo svoju prácu miluje a tvrdí, že nič lepšie si ani nemohol vybrať. Pred šiestimi rokmi dostal ponuku z Hotela Savoy, ktorá sa neodmieta. American Bar má za svoju vyše 120-ročnú históriu iba 10 hlavných barmanov, a posledných 6 rokov je ním práve Erik. Keďže sme sa s Erikom stretli priamo v Londýne, namiešal drink aj mne. Pozrite si video :) A mimochodom, nejde o to, aby ste sa opili, ale aby ste si drink vychutnali. https://www.expres.sk/78018/slovak-erik-lorincz-je-desiatym-hlavnym-barmanom-v-najstarsom-bare-v-londyne/

Podcast Slováci v zahraničí je vložený na túto stránku z otvoreného informačného zdroja RSS. Všetky informácie, texty, predmety ochrany a ďalšie metadáta z informačného zdroja RSS sú majetkom autora podcastu a nie sú vlastníctvom prevádzkovateľa Podmaz, ktorý ani nevytvára ani nezodpovedá za ich obsah podcastov. Ak máš za to, že podcast porušuje práva iných osôb alebo pravidlá Podmaz, môžeš nahlásiť obsah. Ak je toto tvoj podcast a chceš získať kontrolu nad týmto profilom klikni sem.

×
Náš web používa cookies, ktoré sú potrebné pre správne fungovanie a skvalitňovanie jeho služieb, bez osobnej identifikácie jednotlivých používateľov. Pri používaní nášho webu však môžu naši partneri využívať cookies, ktoré sú personalizované, ale iba v prípade ak ste im už takýto súhlas udelili. Chcem vedieť viac.