Slováci v zahraničí: Tomáš Brngál
04:26

Slováci v zahraničí: Tomáš Brngál

18.04.2018
Tomáš Brngál pochádza z Bratislavy, kde vyštudoval medicínu na Lekárskej fakulte Univerzity Komenského v Bratislave. S kamarátom Milošom Svrčekom zo Slovenskej Technickej Univerzity vymysleli pred štyrmi rokmi aplikáciu o ľudskom tele vo virtuálnej realite. Oficiálne, v roku 2016 založili startup Virtual Medicine, ktorý sa zameriava na aplikáciu Human Anatomy VR. Minulý rok Tomáš zaznamenal prvé stiahnutie aplikácie z internetového obchodu, aktuálne má na konte už desaťtisíce stiahnutí v 149 krajinách sveta bez akejkoľvek reklamy. Aplikáciu o ľudskom tele si môže stiahnuť ktokoľvek, nielen medici a lekári, ale aj tí, ktorých zaujíma ľudské telo. Potrebné sú však špeciálne okuliare na virtuálnu realitu. Okrem toho, Tomáš Brngál je aj ambsadárom kampane Telekomu, ktorá motivuje mladých ľudí, aby sa nebáli realizovať svoje nápady a ukazuje, čo všetko sa dá vďaka novým technológiám vytvoriť. Slovenská verzia časopisu Forbes zaradila Tomáša Brngála do rebríčka 30pod30. Celý článok: https://www.expres.sk/139749/slovak-tomas-brngal-vytvoril-aplikaciu-o-ludskom-tele-vo-virtualnej-realite-ktoru-si-stiahli-desattisice-ludi-po-celom-svete/

Podcast Slováci v zahraničí je vložený na túto stránku z otvoreného informačného zdroja RSS. Všetky informácie, texty, predmety ochrany a ďalšie metadáta z informačného zdroja RSS sú majetkom autora podcastu a nie sú vlastníctvom prevádzkovateľa Podmaz, ktorý ani nevytvára ani nezodpovedá za ich obsah podcastov. Ak máš za to, že podcast porušuje práva iných osôb alebo pravidlá Podmaz, môžeš nahlásiť obsah. Ak je toto tvoj podcast a chceš získať kontrolu nad týmto profilom klikni sem.

×
Náš web používa cookies, ktoré sú potrebné pre správne fungovanie a skvalitňovanie jeho služieb, bez osobnej identifikácie jednotlivých používateľov. Pri používaní nášho webu však môžu naši partneri využívať cookies, ktoré sú personalizované, ale iba v prípade ak ste im už takýto súhlas udelili. Chcem vedieť viac.