Slováci v zahraničí: Radovan Hudák
03:11

Slováci v zahraničí: Radovan Hudák

19.04.2017
Radovan Hudák pochádza z Vranova nad Topľou. Žije v Prahe, kde vyštudoval 2. Lekársku fakultu na Karlovej Univerzite, a teraz tam pôsobí ako vysokoškolský učiteľ v Anatomickom ústave. Rado chcel pôvodne robiť niečo iné. Hral basketbal, ale po zranení sa rozhodol, že bude študovať medicínu. Počas štúdia dostal nápad, že spolu s ďalšími vytvorí vlastnú učebnicu anatómie. Takých učebníc je veľmi veľa, ale Memorix anatomie je iná - moderná, farebná a prehľadná. Prvé vydanie Memorixu, na ktorom pracovalo takmer 100 ľudí, vyšlo v roku 2013 a na svete je už aj Memorix Histologie. Ročne sa na Slovensku a v Česku predá okolo 2-tisíc kusov tejto učebnice anatómie. Predaj anglickej verzie sa rozbehol už v 8 európskych krajinách a zaujímajú sa už aj USA. Existuje poľská a talianska verzia, a teraz ju prekladajú do maďarčiny. Zisky z predaja kníh a licencií by mali byť tento rok dosiahnuť milión českých korún. Slovenská verzia časopisu Forbes ho zaradila do rebríčka #30pod30, teda 30 úspešných tridsiatnikov. https://www.expres.sk/98587/slovak-radovan-hudak-vydal-v-prahe-revolucnu-ucebnicu-anatomie/

Podcast Slováci v zahraničí je vložený na túto stránku z otvoreného informačného zdroja RSS. Všetky informácie, texty, predmety ochrany a ďalšie metadáta z informačného zdroja RSS sú majetkom autora podcastu a nie sú vlastníctvom prevádzkovateľa Podmaz, ktorý ani nevytvára ani nezodpovedá za ich obsah podcastov. Ak máš za to, že podcast porušuje práva iných osôb alebo pravidlá Podmaz, môžeš nahlásiť obsah. Ak je toto tvoj podcast a chceš získať kontrolu nad týmto profilom klikni sem.

×
Náš web používa cookies, ktoré sú potrebné pre správne fungovanie a skvalitňovanie jeho služieb, bez osobnej identifikácie jednotlivých používateľov. Pri používaní nášho webu však môžu naši partneri využívať cookies, ktoré sú personalizované, ale iba v prípade ak ste im už takýto súhlas udelili. Chcem vedieť viac.