Slováci v zahraničí: Dr. Silvester Czanner
03:48

Slováci v zahraničí: Dr. Silvester Czanner

16.08.2017
Dr. Silvester Czanner pochádza z Kuchyne, neďaleko Bratislavy. Posledných 6 rokov žije v Liverpoole a pracuje na univerzite v Manchestri - Manchester Metropolitan University. Študoval na Slovensku matfyz, konkrétne geometriu a počítačovú grafiku. Potom žil v Nemecku, Japonsku aj Amerike, kam odišiel za svojou priateľkou, teraz už manželkou a obaja boli na Harvarde. Ale keď sa im narodili deti, rozhodli sa presťahovať sa do Anglicka. Silvester Czanner programuje počítačové hry pre pacientov. Ide o tzv. serious games, ktoré pomáhajú ľuďom, ktorí majú klaustrofóbiu, strach z lietania alebo strach z hovorenia na verejnosti. Na univerzite učí počítačovú grafiku a nedávno ukončil výskum ľudskej embryológie a najbližšie roky ho teraz čaká výskum zvieracej embryológie, čiže s tímom budú modelovať embryá cicavcov. Silvester Czanner skonštatoval, že práca nie je všetko a kombinuje ju v rovnováhe s rodinou. Svoju prácu má však veľmi rád: "Robím výskum, aby som pomohol ľuďom a učím študentov, aby mali dobrú prácu a aby sa aj zabavili." Celý článok: https://www.expres.sk/112653/slovensky-vedec-silvester-czanner-programuje-na-univerzite-v-manchestri-pocitacove-hry-pre-pacientov/

Podcast Slováci v zahraničí je vložený na túto stránku z otvoreného informačného zdroja RSS. Všetky informácie, texty, predmety ochrany a ďalšie metadáta z informačného zdroja RSS sú majetkom autora podcastu a nie sú vlastníctvom prevádzkovateľa Podmaz, ktorý ani nevytvára ani nezodpovedá za ich obsah podcastov. Ak máš za to, že podcast porušuje práva iných osôb alebo pravidlá Podmaz, môžeš nahlásiť obsah. Ak je toto tvoj podcast a chceš získať kontrolu nad týmto profilom klikni sem.

×
Náš web používa cookies, ktoré sú potrebné pre správne fungovanie a skvalitňovanie jeho služieb, bez osobnej identifikácie jednotlivých používateľov. Pri používaní nášho webu však môžu naši partneri využívať cookies, ktoré sú personalizované, ale iba v prípade ak ste im už takýto súhlas udelili. Chcem vedieť viac.