Slováci v zahraničí: Ján Porvazník
04:11

Slováci v zahraničí: Ján Porvazník

16.11.2017
Ján Porvazník pochádza z Bratislavy, kde študoval na Ekonomickej univerzite. Svoje štúdium však dokončil v Paríži. Mimo Slovenska žije s prestávkami 8 rokov. A kým bol na Slovensku, pôsobil v energetike, pracoval pre SPP či Slovenské elektrárne. Potom dostal grant na univerzite v Kalifornii, avšak nechcel iba filozofovať, ale aj reálne pracovať, a tak sa dostal do Chicaga a do firmy E.ON. Ide o spoločnosť, ktorá stavia veterné a solárne elektrárne ako manažér. Jánovou úlohou je zanalyzovať trh a nakoniec jeho tím je ten, ktorý ukáže prstom, do ktorých štátov pôjde firma stavať elektrárne. Mimochodom, taká elektráreň sa dá postaviť aj do dvoch rokov. So slovákom Jánom Porvazníkom som sa rozprávala aj o tom, čo je jeho snom vrámci jeho práce o čistých zdrojoch energie. Vypočujte si rozhovor. Celý článok nájdete na: https://www.expres.sk/123162/slovak-jan-porvaznik-analyzuje-trh-pre-americku-firmu-ktora-stavia-solarne-a-veterne-elektrarne/

Podcast Slováci v zahraničí je vložený na túto stránku z otvoreného informačného zdroja RSS. Všetky informácie, texty, predmety ochrany a ďalšie metadáta z informačného zdroja RSS sú majetkom autora podcastu a nie sú vlastníctvom prevádzkovateľa Podmaz, ktorý ani nevytvára ani nezodpovedá za ich obsah podcastov. Ak máš za to, že podcast porušuje práva iných osôb alebo pravidlá Podmaz, môžeš nahlásiť obsah. Ak je toto tvoj podcast a chceš získať kontrolu nad týmto profilom klikni sem.

×
Náš web používa cookies, ktoré sú potrebné pre správne fungovanie a skvalitňovanie jeho služieb, bez osobnej identifikácie jednotlivých používateľov. Pri používaní nášho webu však môžu naši partneri využívať cookies, ktoré sú personalizované, ale iba v prípade ak ste im už takýto súhlas udelili. Chcem vedieť viac.