Vedkyňa Patrícia Chrzanová Pečnerová skúmala mamuty, s medzinárodným tímom prečítali najstaršiu DNA
37:52

Vedkyňa Patrícia Chrzanová Pečnerová skúmala mamuty, s medzinárodným tímom prečítali najstaršiu DNA

18.03.2021
Patrícia Chrzanová Pečnerová je slovenská vedkyňa, evolučná biologička, ktorá aktuálne pôsobí v Dánsku. Spolu s medzinárodným tímom výskumníkov z Centra pre paleogenetiku v Štokholme získali na základe skúmania DNA z mamutích pozostatkov starých 1,2 milióna rokov nové poznatky o vývoji a spôsobe života mamutov. Znamená to, že prečítali doteraz najstaršiu nájdenú DNA. Vďaka tomu objavili aj novú líniu mamutov. Medzinárodná štúdia bola zverejnená v časopise Nature. Celý článok: https://www.expres.sk/244640/vedkyna-patricia-chrzanova-pecnerova-skumala-mamuty-s-medzinarodnym-timom-precitali-najstarsiu-dna/

Podcast Slováci v zahraničí je vložený na túto stránku z otvoreného informačného zdroja RSS. Všetky informácie, texty, predmety ochrany a ďalšie metadáta z informačného zdroja RSS sú majetkom autora podcastu a nie sú vlastníctvom prevádzkovateľa Podmaz, ktorý ani nevytvára ani nezodpovedá za ich obsah podcastov. Ak máš za to, že podcast porušuje práva iných osôb alebo pravidlá Podmaz, môžeš nahlásiť obsah. Ak je toto tvoj podcast a chceš získať kontrolu nad týmto profilom klikni sem.

×
Náš web používa cookies, ktoré sú potrebné pre správne fungovanie a skvalitňovanie jeho služieb, bez osobnej identifikácie jednotlivých používateľov. Pri používaní nášho webu však môžu naši partneri využívať cookies, ktoré sú personalizované, ale iba v prípade ak ste im už takýto súhlas udelili. Chcem vedieť viac.