Talentovaná keramikárka Paula Benčaťová preniesla do svojej kolekcie Červený tátoš rozprávkové sny
46:50

Talentovaná keramikárka Paula Benčaťová preniesla do svojej kolekcie Červený tátoš rozprávkové sny

04.12.2020
Paula Benčaťová pochádza z Kozároviec. Vyrastala v umeleckej rodine a teraz študuje keramiku a porcelán v ateliéri Maxima Velčovského a Milana Pekařa na Vysokej škole uměleckoprůmyslovej v Prahe. Paula skúša nové techniky a mixuje s ďalšími - okrem keramiky aj maľuje a používa ťahy štetcom či litografiu na porcelán. Do svojej kolekcie Červený tátoš preniesla svoje rozprávkové predstavy a svojou tvorbou chce poukázať aj na rozdiely pri výrobe. Celý článok: https://www.expres.sk/235732/slovenska-talentovana-keramikarka-paula-bencatova-preniesla-do-svojej-kolekcie-cerveny-tatos-rozpravkove-sny/

Podcast Slováci v zahraničí je vložený na túto stránku z otvoreného informačného zdroja RSS. Všetky informácie, texty, predmety ochrany a ďalšie metadáta z informačného zdroja RSS sú majetkom autora podcastu a nie sú vlastníctvom prevádzkovateľa Podmaz, ktorý ani nevytvára ani nezodpovedá za ich obsah podcastov. Ak máš za to, že podcast porušuje práva iných osôb alebo pravidlá Podmaz, môžeš nahlásiť obsah. Ak je toto tvoj podcast a chceš získať kontrolu nad týmto profilom klikni sem.

×
Náš web používa cookies, ktoré sú potrebné pre správne fungovanie a skvalitňovanie jeho služieb, bez osobnej identifikácie jednotlivých používateľov. Pri používaní nášho webu však môžu naši partneri využívať cookies, ktoré sú personalizované, ale iba v prípade ak ste im už takýto súhlas udelili. Chcem vedieť viac.