Oli Džupinková sa rozprávala s deťmi Slovákov v zahraničí
03:37

Oli Džupinková sa rozprávala s deťmi Slovákov v zahraničí

31.05.2017
Viete, ktoré slovenské peničky sú v zahraničí najobľúbenejšie? Mandolína od Adama Ďuricu, Unikát od Márie Čírovej či Ta ne od Kristíny. Dozvedela som sa to od detí Slovákov v zahraničí. Na Deň detí som sa totiž rozhodla pripraviť v Hemendexe detský špeciál Slovákov v zahraničí. Rozprávala som sa s Amáliou, ktorá žije v Británii a súrodencami Romankou. Borisom a Rišom z Nemecka. https://www.facebook.com/olidzupinkova/photos/a.1536809009882905.1073741828.1523667111197095/1939997346230734/?type=3&theater Tak si to predstavte, v Anglicku rastie tenisový talent, ktorý sa volá Amália. Má 8 rokov a už v troch rokoch začala hrať tenis. Aj napriek tomu, že má cukrovku typu jedna. Nedávno vyhrala dve štátne súťaže, dokonca o jednu kategóriu vyššie. Jej idolom je Dominika Cibulková a tenis berie veľmi vážne. Keď som sa jej pýtala či stíha aj iné krúžky, odpoveď bola jednoznačná: “Nemám čas.” :) Amália chodieva na Slovensko veľmi rada, najradšej má Tatry, sneh a pirohy. Celý článok: https://www.expres.sk/103335/deti-slovakov-v-zahranici-miluju-tatry-pirohy-aj-slovenske-pesnicky/

Podcast Slováci v zahraničí je vložený na túto stránku z otvoreného informačného zdroja RSS. Všetky informácie, texty, predmety ochrany a ďalšie metadáta z informačného zdroja RSS sú majetkom autora podcastu a nie sú vlastníctvom prevádzkovateľa Podmaz, ktorý ani nevytvára ani nezodpovedá za ich obsah podcastov. Ak máš za to, že podcast porušuje práva iných osôb alebo pravidlá Podmaz, môžeš nahlásiť obsah. Ak je toto tvoj podcast a chceš získať kontrolu nad týmto profilom klikni sem.

×
Náš web používa cookies, ktoré sú potrebné pre správne fungovanie a skvalitňovanie jeho služieb, bez osobnej identifikácie jednotlivých používateľov. Pri používaní nášho webu však môžu naši partneri využívať cookies, ktoré sú personalizované, ale iba v prípade ak ste im už takýto súhlas udelili. Chcem vedieť viac.