Slováci v zahraničí: Petra Milecová
03:50

Slováci v zahraničí: Petra Milecová

30.08.2018
Petra Milecová pochádza z Bratislavy. Už 13 rokov žije v Anglicku. Petra vyštudovala ľudské zdroje, ale chcela sa naučiť angličtinu, tak odišla zo Slovenska. Stále však bola aktívna gymnastka a potom aj trénovala. A keďže si nevedela nájsť prácu, začala trénovať modernú gymnastiku v anglických školách. Pred siedmimi rokmi otvorila Klub modernej gymnastiky Worcester. V prvej skupine mala na začiatku len dve gymnastky, teraz ich má v klube okolo sto. Moderná gymnastika je kombinácia gymnastiky - základná koordinácia tela spojená s tancom a s náradím, ktoré deti používajú. Patrí tam švihadlo, lopta, obruč, keď sú deti staršie, tak aj kužele a stuha. Slovenka Petra Milecová patrí k úspešným Slovenkám v zahraničí, pretože sa jej podaril úspech s dievčatami, ktoré trénuje. V kategórii pod 12 rokov sa kvalifikovali na národné preteky a vyhrali Majstrovstvá Británie. Celý článok: https://www.expres.sk/154962/slovenka-petra-milecova-zalozila-v-anglicku-klub-modernej-gymnastiky-jej-dievcata-vyhrali-majstrovstva-britanie/

Podcast Slováci v zahraničí je vložený na túto stránku z otvoreného informačného zdroja RSS. Všetky informácie, texty, predmety ochrany a ďalšie metadáta z informačného zdroja RSS sú majetkom autora podcastu a nie sú vlastníctvom prevádzkovateľa Podmaz, ktorý ani nevytvára ani nezodpovedá za ich obsah podcastov. Ak máš za to, že podcast porušuje práva iných osôb alebo pravidlá Podmaz, môžeš nahlásiť obsah. Ak je toto tvoj podcast a chceš získať kontrolu nad týmto profilom klikni sem.

×
Náš web používa cookies, ktoré sú potrebné pre správne fungovanie a skvalitňovanie jeho služieb, bez osobnej identifikácie jednotlivých používateľov. Pri používaní nášho webu však môžu naši partneri využívať cookies, ktoré sú personalizované, ale iba v prípade ak ste im už takýto súhlas udelili. Chcem vedieť viac.