Slováci v zahraničí: Monika Vargová
03:11

Slováci v zahraničí: Monika Vargová

18.11.2016
Monika Vargová pochádza z Poluvsia, okres Prievidza. Žije pri Vancouveri a pracuje vo výťahovej firme, ktorá je najväčšou výťahovou firmou v Britskej Kolumbii. Monika však emigrovala zo Slovenska na jar 1989, ešte teda pred revolúciou. S manželom si kúpili zájazd, aby sa dostali do Rakúska. Predtým, ako sa rozhodli emigrovať, povedali to aj svojim rodičom. Keď odišli, istý čas žili v utečeneckom tábore, a keď Monika dostala politický azyl, začala pracovať, aby zarobila na letenky do Kanady. Monika odišla so svojim vtedy ešte priateľom, teraz už manželom a v rozhovore mi povedala aj to, ako sa museli zobrať, ak nechceli, aby ich rozdelili a aby dostali víza. Som veľmi rada, že sa mi podarilo stretnúť sa s tak odvážnou, optimistickou a vysmiatou ženou ako je Monika. https://www.expres.sk/82066/slovenka-prezila-v-89-tom-utecenecky-tabor-v-kanade-zije-uz-vyse-25-rokov/

Podcast Slováci v zahraničí je vložený na túto stránku z otvoreného informačného zdroja RSS. Všetky informácie, texty, predmety ochrany a ďalšie metadáta z informačného zdroja RSS sú majetkom autora podcastu a nie sú vlastníctvom prevádzkovateľa Podmaz, ktorý ani nevytvára ani nezodpovedá za ich obsah podcastov. Ak máš za to, že podcast porušuje práva iných osôb alebo pravidlá Podmaz, môžeš nahlásiť obsah. Ak je toto tvoj podcast a chceš získať kontrolu nad týmto profilom klikni sem.

×
Náš web používa cookies, ktoré sú potrebné pre správne fungovanie a skvalitňovanie jeho služieb, bez osobnej identifikácie jednotlivých používateľov. Pri používaní nášho webu však môžu naši partneri využívať cookies, ktoré sú personalizované, ale iba v prípade ak ste im už takýto súhlas udelili. Chcem vedieť viac.