Slováci v zahraničí: Anežka Boriová
04:13

Slováci v zahraničí: Anežka Boriová

18.07.2018
Anežka Boriová pochádza z Bratislavy. Za svoj život vybudovala úspešnú firmu, bol to veľkoobchod kancelárskych potrieb a papiera, ale jedného dňa sa rozhodla, že po 20 rokoch tvrdej práce to všetko predá. Tento posledný obchod sa úspešne podaril a posledné roky sa venuje charite. Na Madagaskare založila základnú školu pre 220 detí - Sekoly Anežka. Aby sme boli konkrétni, Anežka dala tú školu postaviť a teraz ju spravujú saleziáni. Do jej školy - Sekoly Anežka - chodia deti malých poľnohospodárov, ktorí pestujú americké zemiaky aj oriešky, kukuricu, ananásy, arašidy a je to oblasť ryžových polí. Anežka chce aj takýmto spôsobom motivovať deti na Madagaskare, aby sa učili a prípadne išli neskôr aj na vysokú školu. Táto škola je však bez elektriny a bez vody. Aktuálne však pracujú na tom, aby tam tá voda bola. Prácu Slovenky Anežky Boriovej si všimli aj prezidentka Malty, s ktorou sa už niekoľkokrát stretla. Celý článok: https://www.expres.sk/149925/slovenka-anezka-boriova-postavila-na-madagaskare-skolu-pre-vyse-200-deti/

Podcast Slováci v zahraničí je vložený na túto stránku z otvoreného informačného zdroja RSS. Všetky informácie, texty, predmety ochrany a ďalšie metadáta z informačného zdroja RSS sú majetkom autora podcastu a nie sú vlastníctvom prevádzkovateľa Podmaz, ktorý ani nevytvára ani nezodpovedá za ich obsah podcastov. Ak máš za to, že podcast porušuje práva iných osôb alebo pravidlá Podmaz, môžeš nahlásiť obsah. Ak je toto tvoj podcast a chceš získať kontrolu nad týmto profilom klikni sem.

×
Náš web používa cookies, ktoré sú potrebné pre správne fungovanie a skvalitňovanie jeho služieb, bez osobnej identifikácie jednotlivých používateľov. Pri používaní nášho webu však môžu naši partneri využívať cookies, ktoré sú personalizované, ale iba v prípade ak ste im už takýto súhlas udelili. Chcem vedieť viac.