Slováci v zahraničí: Michaela Franková
03:32

Slováci v zahraničí: Michaela Franková

06.06.2018
Michaela Franková pochádza z Jakubova, pri Malackách. Už 10 rokov žije v Londýne, kde pracuje ako módna návrhárka. Po neúspešnej skúške z matematiky začala v Londýne študovať módne návrhárstvo na London College of Fashion, a po skončení školy založila s priateľom firmu. On je umelec a Miška jeho diela zoberie, vytlačí na hodváb a spojí tak umenie s módou. Na vlastných kolekciách začala pracovať hneď po škole. A na to, že v Londýne je obrovská konkurencia, Miške sa za tri roky, čo funguje jej firma, podaril veľký úspech. Jej šaty sa pravidelne objavujú v Daily Mail, v časopise Vouge a šaty Slovenky Michaely Frankovej si obliekli aj Rita Ora. Tohtoročnú jarnú kolekciu predstavila vlani v septembri na London Fashion Week. Jej šaty sa dajú kúpiť už v piatich londýnskych obchodoch, ale aj cez internet. Celý článok: https://www.expres.sk/145504/saty-slovenskej-modnej-navrharky-michaely-frankovej-nosili-aj-spevacky-rita-ora-ci-nicole-scherzinger/

Podcast Slováci v zahraničí je vložený na túto stránku z otvoreného informačného zdroja RSS. Všetky informácie, texty, predmety ochrany a ďalšie metadáta z informačného zdroja RSS sú majetkom autora podcastu a nie sú vlastníctvom prevádzkovateľa Podmaz, ktorý ani nevytvára ani nezodpovedá za ich obsah podcastov. Ak máš za to, že podcast porušuje práva iných osôb alebo pravidlá Podmaz, môžeš nahlásiť obsah. Ak je toto tvoj podcast a chceš získať kontrolu nad týmto profilom klikni sem.

×
Náš web používa cookies, ktoré sú potrebné pre správne fungovanie a skvalitňovanie jeho služieb, bez osobnej identifikácie jednotlivých používateľov. Pri používaní nášho webu však môžu naši partneri využívať cookies, ktoré sú personalizované, ale iba v prípade ak ste im už takýto súhlas udelili. Chcem vedieť viac.