Slovenský umelec Tomáš Libertíny žije v Holandsku, preslávil sa dielami z včelieho vosku
54:02

Slovenský umelec Tomáš Libertíny žije v Holandsku, preslávil sa dielami z včelieho vosku

03.05.2020
Tomáš Gabzdil Libertíny sa narodil v Rožňave, ale vyrastal v Košiciach. Študoval na Technickej univerzite v Košiciach so zameraním na inžinierstvo a dizajn. Študoval na University of Washington v Seattli, kde sa venoval maľbe a sochárstvu. Pokračoval v štúdiu maľby a konceptuálneho dizajnu na Vysokej škole výtvarných umení v Bratislave. Po získaní prestížneho štipendia Huygens sa zapísal do magisterského programu na Design Academy Eindhoven, kde v roku 2006 získal titul MFA... Celý článok: https://www.expres.sk/218748/slovensky-umelec-tomas-libertiny-zije-v-holandsku-preslavil-sa-dielami-z-vcelieho-vosku/

Podcast Slováci v zahraničí je vložený na túto stránku z otvoreného informačného zdroja RSS. Všetky informácie, texty, predmety ochrany a ďalšie metadáta z informačného zdroja RSS sú majetkom autora podcastu a nie sú vlastníctvom prevádzkovateľa Podmaz, ktorý ani nevytvára ani nezodpovedá za ich obsah podcastov. Ak máš za to, že podcast porušuje práva iných osôb alebo pravidlá Podmaz, môžeš nahlásiť obsah. Ak je toto tvoj podcast a chceš získať kontrolu nad týmto profilom klikni sem.

×
Náš web používa cookies, ktoré sú potrebné pre správne fungovanie a skvalitňovanie jeho služieb, bez osobnej identifikácie jednotlivých používateľov. Pri používaní nášho webu však môžu naši partneri využívať cookies, ktoré sú personalizované, ale iba v prípade ak ste im už takýto súhlas udelili. Chcem vedieť viac.