Slováci v zahraničí: Ladislav Kossár
04:22

Slováci v zahraničí: Ladislav Kossár

07.02.2018
Ladislav Kossár pochádza z Bratislavy, kde vyštudoval právo. V Holandsku, Maďarsku a v USA sa venoval najmä medzinárodnému právu, právu duševného vlastníctva a kapitálovým trhom. Na Harvarde študoval okrem práva aj politológiu a vzťah verejného a súkromného sektora. Pracoval v investičných bankách v New Yorku, Frankfurte, v Tokiu a v Londýne, a potom, sa po 7 rokoch vrátil na Slovensko. Život to zariadil tak, že pred 12 rokmi založil neziskovku Provida, ktorej súčasťou je okrem iného aj program Tvoj Buddy, ktorý spája deti z detských domovov s vyškolenými dobrovoľníkmi a pomáha im vytvoriť vzťah. Na Slovensku je okolo 5 000 detí bez domova. Na svete je viac ako 150 miliónov opustených detí. A keďže Laco Kossár myslí globálne, v roku 2014 založil v Kalifornii fond na pomoc opusteným deťom z celého sveta - The Orphan Opportunity Fund. Vypočujte si jeho inšpiratívny príbeh. Celý článok: https://www.expres.sk/132202/slovak-ladislav-kossar-zalozil-fond-na-pomoc-opustenym-detom-z-celeho-sveta/

Podcast Slováci v zahraničí je vložený na túto stránku z otvoreného informačného zdroja RSS. Všetky informácie, texty, predmety ochrany a ďalšie metadáta z informačného zdroja RSS sú majetkom autora podcastu a nie sú vlastníctvom prevádzkovateľa Podmaz, ktorý ani nevytvára ani nezodpovedá za ich obsah podcastov. Ak máš za to, že podcast porušuje práva iných osôb alebo pravidlá Podmaz, môžeš nahlásiť obsah. Ak je toto tvoj podcast a chceš získať kontrolu nad týmto profilom klikni sem.

×
Náš web používa cookies, ktoré sú potrebné pre správne fungovanie a skvalitňovanie jeho služieb, bez osobnej identifikácie jednotlivých používateľov. Pri používaní nášho webu však môžu naši partneri využívať cookies, ktoré sú personalizované, ale iba v prípade ak ste im už takýto súhlas udelili. Chcem vedieť viac.