#73 – Už aj volavky by Boris „klátil“, ale „Ihor“ sa s ním stále kamaráti; my ale nemáme čo stratiť – sme na úvrati.
01:05:41
Podcast: Silný výber

#73 – Už aj volavky by Boris „klátil“, ale „Ihor“ sa s ním stále kamaráti; my ale nemáme čo stratiť – sme na úvrati.

27.09.2020

#73 Silný výber – PRVÝ SEKTÁRSKY DIEL! Je to čoraz jasnejšie – kmeňové usporiadanie slovenskej občiny ako súhrnu jeho wantokov, tak občerstvujúce (hoci aj retrográdne) po feudalizme Ficolandu prechádza do vyššej fázy spoločenského vývoja: do sektárskej republiky… Už prestáva byť dôležité, odkiaľ si a čo robíš, a na význame narastá, v čo a komu veríš… Je Krajčí najlepší minister alebo šarlatán? Je Kotleba neonaci alebo filantrop s obsesiou pre číselko 1488? 

 

Pekne poprosíme aj v perexe - ak vám je Silný výber milý - povedzte o nás svojim priateľom… Bez vyššej počúvanosti nebude viac sponzorov a bez sponzorov nebude Silný výber dlhodobo udržateľný… Takže ako písali bratia Nemci - „Dem deutschen Volke“! Vielen Dank und beste Grüße!

 

Pripíjame a pripomíname: 31. Marťo Jakubčo. Roš ha-šana (2020, 5780). Nominácia kolegu Petra Stacha na Novinársku cenu 2020 za podcast Modrá vlna. 209 rokov od narodenia básnika, jazykovedca a organizátora slovenského Hnutia Michala Miloslava Hodžu. 130. výročie narodenia generála Viesta, hrdinu SNP. 26. September 1998, SDKÚ Mikuláša Dzurindu de facto víťaz volieb, ktoré rozhodli o osude Slovenska. Pietna spomienka na obete leteckej katastrofy pádu An-26 na Ukrajine. 7 rokov od 1. Národného pochodu za život. 126 rokov, odkedy súrodenci Baťovci v Zlíne založili firmu na výrobu topánok.  V pietnej spomienke si pripomíname 30 rokov od úmrtia signatára Charty 77 Milana Šimečku. 56 rokov oslavuje hudobník Robo Grigorov.  Svadba ruského opozičného politika Ilju Jašina so speváčkou Verou Museljan. [placeholder]

 

Endorse: 

 

https://www.szzv.sk/ 

 

Hudba v podcaste: 

George Gershwin - Rhapsody in Blue

Odporúčaná hudba SV:

Carter The Unstoppable Sex Machine (venované BK:-) - Rubbish 

https://www.youtube.com/watch?v=z8LVQTTO8tc 

Hallo Brian – Snežienka

https://youtu.be/N_tp0NwcvaY

Podcast Silný výber je vložený na túto stránku z otvoreného informačného zdroja RSS. Všetky informácie, texty, predmety ochrany a ďalšie metadáta z informačného zdroja RSS sú majetkom autora podcastu a nie sú vlastníctvom prevádzkovateľa Podmaz, ktorý ani nevytvára ani nezodpovedá za ich obsah podcastov. Ak máš za to, že podcast porušuje práva iných osôb alebo pravidlá Podmaz, môžeš nahlásiť obsah. Ak je toto tvoj podcast a chceš získať kontrolu nad týmto profilom klikni sem.

×
Náš web používa cookies, ktoré sú potrebné pre správne fungovanie a skvalitňovanie jeho služieb, bez osobnej identifikácie jednotlivých používateľov. Pri používaní nášho webu však môžu naši partneri využívať cookies, ktoré sú personalizované, ale iba v prípade ak ste im už takýto súhlas udelili. Chcem vedieť viac.