Silný výber špeciál - s Patrikom Kakom o súčasnej vážnej hudbe
52:30
Podcast: Silný výber

Silný výber špeciál - s Patrikom Kakom o súčasnej vážnej hudbe

06.12.2020

Silný výber špeciál - S PATRIKOM KAKOM O SÚČASNEJ VÁŽNEJ HUDBE! V našej redakcii Silného výberu máme množstvo šikovných ľudí, ktorí stoja v pozadí politicastu a ktorých spomíname vždy vo farských oznamoch. Preto sme vždy radi,  ak sa nám podarí niekoho z nich dostať aj na mikrofón, aby ste ich spoznali aj Vy, milí poslucháči. Patrik je náš strihač, majster zvuku a popri tom je aj šikovný mladý skladateľ vážnej hudby a Marťo sa s ním porozprával o tom, čo to vlastne znamená byť v dnešnej dobe skladateľom a aké miesto má, alebo by mohla mať vážna hudba v našej spoločnosti.  

 

Klasický diel Silného výberu so Slavom a Marťom bude pravdepodobne najbližšie, až na nový rok, tak dovtedy vás Marťo bude trápiť špecialnymi dielmi a rozhovormi, aby ste na nás dovtedy nezabudli. Tento krát si do špecialu zavolal kolegu Patrika aby mu nemusel vykať, pretože vykanie mu evidentne veľmi nejde :-)... 

 

Patriková povinná audi knižnica k tomuto dielu:

Patriková opera ! https://www.alfredvedvore.cz/cs/program/finitika-okno-92/   playlists renesancia - čistý to štýl https://youtu.be/LoK8eTqHzak   Bach je základ !!!! https://youtu.be/1AtOPiG5jyk   jeden z top ansámbol súčasnej hudby (hrá tam aj slovák - Martin Adámek) https://www.youtube.com/user/ensembleinter   KyberPunkOmša - Miro Tóth ako fenomén súčasnej slovenskej avantgardy https://vltava.rozhlas.cz/kyberpunkomsa-miro-totha-ziskala-cenu-radiohead-awards-6943639   Petr Hora - český punk v klasike https://hudbaksirene.cz/skladatele/petr_hora.html ...   Patrik Kako na Soundcloude https://soundcloud.com/patrik-kako     + prídavok: jedna z Patrikových srdcoviek ! https://youtu.be/LdUKd7u20g0

Podcast Silný výber je vložený na túto stránku z otvoreného informačného zdroja RSS. Všetky informácie, texty, predmety ochrany a ďalšie metadáta z informačného zdroja RSS sú majetkom autora podcastu a nie sú vlastníctvom prevádzkovateľa Podmaz, ktorý ani nevytvára ani nezodpovedá za ich obsah podcastov. Ak máš za to, že podcast porušuje práva iných osôb alebo pravidlá Podmaz, môžeš nahlásiť obsah. Ak je toto tvoj podcast a chceš získať kontrolu nad týmto profilom klikni sem.

×
Náš web používa cookies, ktoré sú potrebné pre správne fungovanie a skvalitňovanie jeho služieb, bez osobnej identifikácie jednotlivých používateľov. Pri používaní nášho webu však môžu naši partneri využívať cookies, ktoré sú personalizované, ale iba v prípade ak ste im už takýto súhlas udelili. Chcem vedieť viac.