#78 – Nebo, peklo, raj, v republičke naj – do Očistca u nás láka - rád bojovných mníchov NAKA; tí doteraz spali – ale sa prebral
01:13:03
Podcast: Silný výber

#78 – Nebo, peklo, raj, v republičke naj – do Očistca u nás láka - rád bojovných mníchov NAKA; tí doteraz spali – ale sa prebral

08.11.2020

#78 Silný výber – PRVÝ DOMINO DIEL! Ďalšia akcia z dielne NAKA pod názvom „Očistec“ voči bývalej špičke polície, Igor Matovič bude testovať ďalej (a nielen hranice našej trpezlivosti), ŠPZ (šikovná príležitosť zárobku) – EČV (extra čarovný „výdělek“ ), Eduard Chmelár v karanténe, Milan Krajniak v uniforme, Fedor Flašík vo svojom živle, Jaroslav Daniška v Štandarde a prokurátorka Kováčiková v práci:-)!

Tak presne kvôli takýmto týždňom sa nám oplatí každý piatok, sobotu a nedeľu paholčiť nad Silným výberom: človek sa pomaly doma bojí otvoriť čo aj len fľašu piva, aby tam nebola NAKA (aj keď RF vraj nie je z tých, čo by sa hned pos*ali, no ale veď ako hovorí Ing. Sedlák..), no a vo svete to tiež pekne žije, pričom v USA sa deje čosi ako „politická olympiáda“, tentoraz kombinovaná s výstavou bizáru v Bielom dome… Marťo a Slavo si teda vyhrnuli ruky a pustili sa do šúľania tej najtučnejšej politicastovej cigary - aby ste sa mali na čom potom „šúľať“ vy. Silný výber. Making Kocurany Great Again!

Pripíjame a pripomíname: Pripíjame pri príležitosti pravdepodobného víťazstva Joe Bidena a Kamaly Harris v amerických voľbách, ďalej v pietnej spomienke na dnes zosnulého 86-ročného ruského satirika Michaila Žvaneckého, ďalej pri radostnej udalosti zaradenia bieloruského diktátora Lukašenka na sankčné zoznamy EÚ; takisto si pripomíname 3. narodeniny nášho spriateľeného podcastu Dobré ráno denníka Sme a  takisto pri príležitosti narodenín našej zakladajúcej poslucháčky Lucie „Lucindy“ Štasselovej.

Ďalej si pripomíname 85 rokov od Viedenskej arbitráže, po ktorej začali maďarské jednotky obsadzovať južné územie Slovenska.

V pietnej spomienke si pripomíname 15 rokov od zavraždenia 21-ročného študenta Daniela Tupého, ktorého vrahovia neboli nikdy potrestaní. 

Taktiež si pripomíname 35 rokov od skonu speváka Karola Duchoňa.

10 rokov od zlúčenia Slovenskej televízie a Slovenského rozhlasu.

127 rokov od smrti ruského hudobného skladateľa, kritika a dirigenta Piotra Iľjiča Čajkovského.

106 rokov od zaregistrovania patentu na podprsenku.

 

Endorse: 

http://inaque.sk/ 

http://inaque.sk/kniha/suostrovie-psa/

 

Hudba v podcaste: 

George Gershwin – Rhapsody in Blue

Odporúčaná hudba SV:

People - Domino Dancing

https://www.youtube.com/watch?v=9rjskEP2ho4 

Dynamix – Diskotéka

https://www.youtube.com/watch?v=Zdexhi7yowY 

Podcast Silný výber je vložený na túto stránku z otvoreného informačného zdroja RSS. Všetky informácie, texty, predmety ochrany a ďalšie metadáta z informačného zdroja RSS sú majetkom autora podcastu a nie sú vlastníctvom prevádzkovateľa Podmaz, ktorý ani nevytvára ani nezodpovedá za ich obsah podcastov. Ak máš za to, že podcast porušuje práva iných osôb alebo pravidlá Podmaz, môžeš nahlásiť obsah. Ak je toto tvoj podcast a chceš získať kontrolu nad týmto profilom klikni sem.

×
Náš web používa cookies, ktoré sú potrebné pre správne fungovanie a skvalitňovanie jeho služieb, bez osobnej identifikácie jednotlivých používateľov. Pri používaní nášho webu však môžu naši partneri využívať cookies, ktoré sú personalizované, ale iba v prípade ak ste im už takýto súhlas udelili. Chcem vedieť viac.