SCRIBENDI

SCRIBENDI

Počúvate scribendi, podcast o knihách, ľuďoch a ich príbehoch. Začneme pri knihách a skončíme pri všeličom, čo život napísal. Bežní ľudia v role knižných hrdinov, exkluzívne rozhovory s tvorcami kníh a neobyčajné zákulisné informácie o pripravovaných novinkách. Momo a pán Patrik vám spolu s Kumranom a spoločenstvom Rieka Života prinášajú SCRIBENDI - podcast, ktorý má náDEJ.

Podcast SCRIBENDI je vložený na túto stránku z otvoreného informačného zdroja RSS. Všetky informácie, texty, predmety ochrany a ďalšie metadáta z informačného zdroja RSS sú majetkom autora podcastu a nie sú vlastníctvom prevádzkovateľa Podmaz, ktorý ani nevytvára ani nezodpovedá za ich obsah podcastov. Ak máš za to, že podcast porušuje práva iných osôb alebo pravidlá Podmaz, môžeš nahlásiť obsah. Ak je toto tvoj podcast a chceš získať kontrolu nad týmto profilom klikni sem.

Zoznam epizód (18 epizód)

35:15
  
pred 4 dňami

Svojimi ilustráciami doprevádzam príbeh (Peter Ličko)

Mal sen, o ktorom vedel len on a Boh. Splnil sa a dnes jeho kresby zdobia príbehy. Ako dlho trvá vytvoriť ilustráciu ku knihe? O grafických skratkách, ceste k umeniu a jej nástrahách hovorí ilustrátor Peter Ličko.
18:31
  
19.12.2021

Nežime advent a Vianoce iba sami pre seba (o. Michal Zamkovský #4)

Ak nezostúpi tajomstvo Vianoc do našich životov, radosť sa v nás nezrodí. Dajú sa prežiť Vianoce po rokoch inak? V živote kresťana nebude rozhodovať potlesk, ale služba, k čomu nás vedie aj Mária. O ceste k podstate Vianoc hovorí redemptorista o. Michal Zamkovský.
16:39
  
12.12.2021

Bez radosti sa nedá žiť (o. Michal Zamkovský #3)

Zažni svetlo a necúvaj pred tmou. Ako spolu súvisí radosť, pokora a sviatosť zmierenia? Buďme ľudom, ktorý prináša do sveta radosť, povzbudzuje redemptorista o. Michal Zamkovský.
17:17
  
05.12.2021

Betlehem bol len začiatok (o. Michal Zamkovský #2)

Advent nám odhalí, či máme ešte nádej a na čo naozaj čakáme. Ako vyslobodiť naše srdce z babylonského zajatia a zmeniť svoje myslenie? O skutočnej slobode a žití života naplno hovorí redemptorista o. Michal Zamkovský.
17:29
  
28.11.2021

Advent je časom nádeje (o. Michal Zamkovský #1)

Kríza nie je koniec sveta, ale pozvanie na nové cesty. Ako si zachovať nádej a kráčať so zdvihnutou hlavou aj keď sa svet okolo nás chveje? K skutočnému prežitiu adventu pozýva redemptorista o. Michal Zamkovský.
37:44
  
16.11.2021

Máme odvahu spomaliť? (manželia Talarovičovci)

Žijeme uponáhľanú dobu a zdá sa, že práce už nikdy nebude menej. Ako si nenechať utiecť Vianoce? O urgentnej výzve k spomaleniu a adventnej príprave podľa knihy Ann Voskampovej hovoria manželia Dominika a Števo Talarovičovci.
26:42
  
05.10.2021

Za veľké rozhodnutia sa treba modliť (Lucia Barabasová)

Dlho hľadala, kým našla to správne. Dnes stojí za projektom Denník jednej duše, ktorý jej prináša radosť. O neobyčajnej ceste ku kráse dizajnu, láske k prírode a rannom vstávaní, hovorí grafická dizajnérka Lucia Barabasová.
38:01
  
24.08.2021

Modlitba matky mi zmenila život (Dávid Janočko)

Odvykačka alebo duchovný tábor? Partiu a lákadlá sveta vymenil za službu väzňom a deťom v domovoch. O sile odpustenia, veľkých pódiách a vytrvalosti modlitieb matky, hovorí raper Dávid „Puer Dei“ Janočko.
27:49
  
10.08.2021

Chceme Boha chváliť každým krokom (Chválonožky)

Z nápadu v automobilke vznikli ponožky na chválu Boha, ktoré obehli celé Slovensko. O tom, ako Boh môže aj z mála utvoriť veľké veci, hovoria Michaela Krajčoviechová a Jozef Wallenfels z projektu Chválonožky.
35:07
  
27.07.2021

Modlitba je boj o vzťah (Alena Živčáková)

Za totality ju kvôli viere chceli vyhodiť zo školy, dnes učí deti so špeciálnymi potrebami. Ako vo víre povinností zladiť modlitbu, manželstvo a službu? O dávnych ambíciách i vernosti v každodennosti hovorí Alena Živčáková zo spoločenstva Rieka Života.
28:42
  
13.07.2021

V orchestri sú dôležité aj druhé husle (Mária Mekelová)

Život zasvätila rodine a službe. Ako si nastaviť priority a nezblázniť sa? O manželstve s gréckokatolíckym kňazom, úskaliach služby a práci s ľuďmi na okraji spoločnosti hovorí Mária Mekelová z Gréckokatolíckej rómskej misie.
20:35
  
29.06.2021

Mládenec, hovorím ti, vstaň! (Nečakaný zlom)

Neuveriteľný príbeh 14-ročného chlapca, ktorý bol hodinu mŕtvy a Boh mu daroval život. Príbeh nápadne pripomína novozákonné vzkriesenie Naimského mládenca, len o 2000 rokov neskôr. Nečakaný zlom je svedectvom o sile modlitby, vytrvalosti a nádeji.
×
Náš web používa cookies, ktoré sú potrebné pre správne fungovanie a skvalitňovanie jeho služieb, bez osobnej identifikácie jednotlivých používateľov. Pri používaní nášho webu však môžu naši partneri využívať cookies, ktoré sú personalizované, ale iba v prípade ak ste im už takýto súhlas udelili. Chcem vedieť viac.