Byť veriacim LGBT človekom je mimoriadne náročné
38:29
Podcast: SABO SEBOU

Byť veriacim LGBT človekom je mimoriadne náročné

17.05.2021
Homosexualita bola z medzinárodného zoznamu chorôb Svetovou zdravotníckou organizáciou vyškrtnutá 17.mája 1990. V našej spoločnosti sa aj po 31 rokoch stále gejovia a lesby nielenže označujú za chorých, ale transrodoví ľudia sú v NR SR označovaní za deviantov. Tento podcast vznikol na podporu kampane Dňa dúhovej stužky pri príležitosti Medzinárodného dňa boja proti homo, bi a transfóbii. Kampaň na Slovensku reaguje na nedostatok pocitu bezpečia LGBT+ ľudí vo verejnom priestore. Až 77 % LGBT+ ľudí sa nedrží za ruky na verejnosti z obavy pred napadnutím. Toto je však vec, ktorú nevyriešia samotní LGBT+ ľudia, ale do jej riešenia musí byť zapojená široká akceptujúca verejnosť. Viditeľným nosením dúhového symbolu signalizujeme rešpekt LGBT+ ľudí. Svoju dúhovú stužku môžete získať na stránke www.duhovastuzka.sk V tejto epizóde budete počuť: Róbert Furiel, občianske združenie Saplinq Zara Kromková, poradensko-komunitné centrum Prizma Košice

Podcast SABO SEBOU je vložený na túto stránku z otvoreného informačného zdroja RSS. Všetky informácie, texty, predmety ochrany a ďalšie metadáta z informačného zdroja RSS sú majetkom autora podcastu a nie sú vlastníctvom prevádzkovateľa Podmaz, ktorý ani nevytvára ani nezodpovedá za ich obsah podcastov. Ak máš za to, že podcast porušuje práva iných osôb alebo pravidlá Podmaz, môžeš nahlásiť obsah. Ak je toto tvoj podcast a chceš získať kontrolu nad týmto profilom klikni sem.

×
Náš web používa cookies, ktoré sú potrebné pre správne fungovanie a skvalitňovanie jeho služieb, bez osobnej identifikácie jednotlivých používateľov. Pri používaní nášho webu však môžu naši partneri využívať cookies, ktoré sú personalizované, ale iba v prípade ak ste im už takýto súhlas udelili. Chcem vedieť viac.