Pandémia prehĺbila porušovanie práv v pôrodniciach
43:10
Podcast: SABO SEBOU

Pandémia prehĺbila porušovanie práv v pôrodniciach

31.05.2021
Porušovanie ľudských práv žien a novorodencov počas pandémie získalo nové systémové rozmery. Vyplýva to z monitorovacej správy Pôrod – Práva – Pandémia, ktorú zverejnilo združenie Občan, demokracia a zodpovednosť. Ktoré problémy pandémia podčiarkla a ktoré priniesla? Čomu tehotné ženy čelili počas mimoriadneho stavu? Ako veľmi prísne boli zdravotnícke zariadenia na rodičky a ako prísne boli zdravotnícke zariadenia na seba a na svojich zamestnancov? Existuje zo začarovaného kruhu cesta von? V tejto epizóde budete počuť: Mgr. Janka Debrecéniová, MJur, PhD., právnička občianskeho združenia Občan, demokracia a zodpovednosť

Podcast SABO SEBOU je vložený na túto stránku z otvoreného informačného zdroja RSS. Všetky informácie, texty, predmety ochrany a ďalšie metadáta z informačného zdroja RSS sú majetkom autora podcastu a nie sú vlastníctvom prevádzkovateľa Podmaz, ktorý ani nevytvára ani nezodpovedá za ich obsah podcastov. Ak máš za to, že podcast porušuje práva iných osôb alebo pravidlá Podmaz, môžeš nahlásiť obsah. Ak je toto tvoj podcast a chceš získať kontrolu nad týmto profilom klikni sem.

×
Náš web používa cookies, ktoré sú potrebné pre správne fungovanie a skvalitňovanie jeho služieb, bez osobnej identifikácie jednotlivých používateľov. Pri používaní nášho webu však môžu naši partneri využívať cookies, ktoré sú personalizované, ale iba v prípade ak ste im už takýto súhlas udelili. Chcem vedieť viac.