Bielorusko nám pripomína, že demokracia je vydretá a my na to zabúdame
30:59
Podcast: SABO SEBOU

Bielorusko nám pripomína, že demokracia je vydretá a my na to zabúdame

11.09.2020
Už je to mesiac, čo v Bielorusku prebehli prezidentské voľby - prvýkrát po dvoch desaťročiach bez pozorovateľov OBSE a prakticky bez akejkoľvek kontroly, domáci pozorovatelia mali tiež komplikované podmienky. Aj napriek, alebo vďaka tomu, sa hovorí o jasnej manipulácii. Posledný európsky diktátor, prezident Alexandr Lukašenko je pri moci kontinuálne od roka 1994 a od vyhlásenia výsledkov falšovaného plebiscitu čelí masívnym protestom, ktoré s napätím sleduje celý svet, vrátane nás na Slovensku. Demonštrácie sprevádzajú brutalita, zatýkanie, aj tyranizovanie odporcov režimu… Čo sa to deje v Bielorusku? V tejto epizóde budete počuť: Michal Šimečka, europoslanec

Podcast SABO SEBOU je vložený na túto stránku z otvoreného informačného zdroja RSS. Všetky informácie, texty, predmety ochrany a ďalšie metadáta z informačného zdroja RSS sú majetkom autora podcastu a nie sú vlastníctvom prevádzkovateľa Podmaz, ktorý ani nevytvára ani nezodpovedá za ich obsah podcastov. Ak máš za to, že podcast porušuje práva iných osôb alebo pravidlá Podmaz, môžeš nahlásiť obsah. Ak je toto tvoj podcast a chceš získať kontrolu nad týmto profilom klikni sem.

×
Náš web používa cookies, ktoré sú potrebné pre správne fungovanie a skvalitňovanie jeho služieb, bez osobnej identifikácie jednotlivých používateľov. Pri používaní nášho webu však môžu naši partneri využívať cookies, ktoré sú personalizované, ale iba v prípade ak ste im už takýto súhlas udelili. Chcem vedieť viac.